У Городку говорили про завод Kronospan, обладнання, фільтри та викиди

2559 0

Ми у соцмережах:

У Городку говорили про завод Kronospan, обладнання, фільтри та викиди

Чималий резонанс спричинила новина про те, що компанія Kronospan збирається збудувати деревообробне підприємство у селі Городок Рівненського району на виробничих площах колишнього заводу тракторних агрегатів. Майно колишнього заводу належало ТОВ «ТехнопривідІнвест Груп», у якого «Кроноспан УА» його купила, маючи намір вкласти близько 200 млн євро у будівництво нового заводу в Городку, другого свого виробництва в Україні.

Kronospan — світовий лідер у галузі виробництва високоякісних деревинних плит і суміжної продукції. Сьогодні це понад 40 виробничих заводів у 30 країнах Європи, Азії та США. Компанія культивує не тільки високі стандарти виробництва, а й європейські норми екологічності виробництва, публічна до обговорення своїх проектів та надає всю необхідну інформацію.

Місцеві мешканці по?різному сприйняли цю новину, найбільше остерігаючись за чистоту довкілля. Втім, Kronospan повністю відкритий для громади і надає всю необхідну інформацію.

— З початку втілення проєкту на Рівненщині ми неодноразово зустрічалися з представниками громади, громадськими організаціями під час прес-конференцій, численних круглих столів. Також для всіх охочих мешканців Городка та Рівного, місцевих депутатів проводили ознайомчу екскурсію на завод Kronospan у Нововолинську. Ми обіцяли обговорювати наші дії з громадою Городка — і своє слово тримаємо, — наголосила генеральний директор ТОВ «Кроноспан УА» Наталія Покінська.

20 та 23 грудня в селі Городок Рівненського району відбулись громадські слухання в рамках громадського обговорення звіту з оцінки впливу на довкілля ТОВ «ТехнопривідІнвест Груп», власником якого є міжнародна компанія Kronospan. Мешканці сіл Городоцької сільської ради, представники громадських організацій, політики, науковці, небайдужі громадяни з Рівного та інших населених пунктів області активно долучились до дискусії. Слухали виступи керівників заводу, проектних організацій, представників влади, висловлювали свої пропозиції, ставили багато запитань.

— Перший етап інвестиційного проекту плануємо завершити у 2021 році — збудувавши завод, який випускатиме деревостружкову плиту, планова потужність — 90 тисяч кубометрів на рік, — розповіла Наталія Покінська. — Ми дамо роботу кільком сотням працівників, середня заробітна плата становитиме 18 тис. грн на місяць. Набиратимемо насамперед мешканців Городка, навчатимемо на виробництві. Біля заводу збудуємо готель. 40 відсотків виробленої продукції експортуватимемо. У виробництві плити використовуватимемо 50% відходів деревини, згодом доведемо цей відсоток до 70. Італія, приміром, випускає плиту лише з відходів деревообробки, використовуючи тирсу, обрізки і навіть утилізуючи старі двері, вікна та ящики. З часом і ми прийдемо до того. Ми використовуємо лише деревину, зрубану в законний спосіб і сертифіковану, завжди відслідковуємо її походження.

Для Рівненщини завод Kronospan — це 200 мільйонів євро іноземних інвестицій. Середня заробітна плата робітників підприємства Kronospan у Городку становитиме 15?18 тисяч гривень на місяць. Робота в компанії Kronospan — це достойний рівень оплати праці, прозорі трудові відносини та дотримання соціальних гарантій згідно із законодавством України. Kronospan створить у регіоні 2000 робочих місць. Понад 200 — це безпосередні працівники підприємства, решта — персонал, задіяний у веденні лісового господарства, логістиці та обслуговуванні функціонування підприємства. Передбачається, що після виходу заводу на проектну потужність щороку підприємство сплачуватиме понад 350 мільйонів гривень податків і зборів, з них 25 мільйонів поповнюватимуть саме бюджет Городоцької сільської ради. А це суттєво допоможе розвивати та розбудовувати місцеву громаду.

Директор департаменту екології та природних ресурсів Рівненської облдержадміністрації Володимир Захарчук зауважує, що кожне виробництво, навіть найбільш екологічно чистих продуктів, є джерелом викидів у довкілля.

— Викиди відповідатимуть і українським, і європейським стандартам, — каже Володимир Захарчук. — Контроль здійснюватиме Державна екологічна інспекція та Держпродспоживслужба. При цьому підприємство саме зобов’язане вести спостереження та зменшувати викиди. Ми врахуємо усі суттєві зауваження, висловлені під час громадського обговорення, власне, для цього їх і проводять. Після цього наш департамент може дати висновок оцінки впливу нового виробництва на довкілля. І лише після позитивного висновку компанія клопотатиме про отримання дозволу на початок будівельних робіт.

Зауважу, що закон не передбачає врахування самого лише бажання чи небажання місцевих мешканців, будувати чи не будувати — ідеться про промислову зону, в якій не заборонене будівництво підприємства.

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко підсумовує, що іноземний інвестор — це не лише гроші та робочі місця. Кожен з них завжди приносить новий рівень менеджменту, виконує свої зобов’язання щодо оплати праці, сплати податків, а також і в питанні викидів у довкілля.

Віктор Проскурня.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також