У Гощі створять унікальний відеозбірник рецептів традиційних страв – кількома мовами

1049 0

Ми у соцмережах:

У Гощі створять унікальний відеозбірник рецептів традиційних страв – кількома мовами

Гощанська селищна рада отримала понад 300 тис. грн, щоб створити інтерактивний збірник «Гощанські традиції», зберегти та популяризувати традиції регіону. Кошти отримала в рамках програми «Створимо інноваційний культурний продукт» Українського культурного фонду

Керівниця проекту Лариса Шашук розповіла:

«Гощанські традиції» – це збірник унікальних рецептів традиційних страв Гощанщини. Колись Гоща була торговим центром, постійно там збиралося багато людей різних національностей. Нині гощанська культура – це переплетіння єврейської, татарської, польської та української. Збірник ми створимо для того, щоб зберегти та популяризувати цю культурну спадщину. Ідея створити альманах «Гощанські традиції» виникла після подорожі до Любліна, де побачили збірник рецептів польських традиційних страв. Тому вирішили зробити щось подібне. У 2011 році у Гощі проводили дослідження культурної спадщини, зробили методичку рецептів традиційних страв, саме ці рецепти ми й використаємо.

У збірнику буде 30 проілюстрованих рецептів, серед них буде кушер, опікунці та борщ з вишнями, який колись готували у Гощі. Під кожним рецептом буде QR-код з посиланням на відеоурок, де кухарка готуватиме страви. Всі відео та готовий збірник будуть вільному доступі. Збірник буде доступний англійською, польською та українською мовами, аби розповісти іноземним туристам про культурну спадщину Гощанщини.

Над проектом працюватимуть три місяці. Тому презентація запланована на День селища, який буде у вересні. Під час презентації кухарка разом гостями свята приготує декілька рецептів зі збірника.

Також «Гощанські традиції» у серпні запланували презентувати й у польському Любліні. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також