У Костополі проводять ексгумацію розстріляних під час війни

553 0

Ми у соцмережах:

У Костополі проводять ексгумацію розстріляних під час війни

Фахівці Львівського Меморіально-пошукового центру «Доля» 1 липня провели ексгумацію людських останків, виявлених на території військової частини в Костополі. Тут у 1939-1941 роках, а також з 1944-го до 50-их років була тюрма НКВС.

Про це поховання донедавна було невідомо. Торік під час навчального копання окопів на території частини хлопці випадково натрапили на людські кістки. Про знахідку повідомили в Національний інститут пам’яті, земляні роботи на тому місці припинили.
«Ми провели пошукові роботи й виявили на краю подвір’я захоронення людей, очевидно, жертв політичних репресій. Це останки 15 чи 16 молодих чоловіків, жінок та дітей, - розповів науковець Володимир Харчук. - Їх розстріляли з близької відстані пострілами в голову. Припускаємо, що серед загиблих є члени УПА, оскільки ми виявили залишки сорочки з ґудзиками від німецької армійської. Така сорочка могла потрапити сюди лише під час або після війни, до 1941-го такого бути не могло. Тому припускаємо, що поховання – не раніше 1944 року. Зараз триває ексгумація останків. Наступний етап – це гідне їх перепоховання. В тюрмі проводили допити з катуваннями, є сліди того, що ці люди зазнали тортур, а потім їх розстріляли.
Антрополог Меморіально-пошукового центру «Доля» Ольга Мінейко каже, що у цьому масовому похованні є останки дітей віком приблизно 10, 12 та 17 років. Можливо, вони були членами сімей повстанців. Дослідження показали, що особливо жорстокого поводження в тюрмі зазнали жінки. Усіх розстріляних кинули в яму долілиць і закопали.
Як повідомив заступник міського голови Костополя Юрій Кузнюк, для визначення місця та дати перепоховання буде проведено консультації з громадськістю.

Вебсайт Костопільської міської ради.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також