У краєзнавчому музеї з’явився таємничий меч від СБУ

948 0

Ми у соцмережах:

У краєзнавчому музеї з’явився таємничий меч від СБУ

У Рівненському краєзнавчому музеї сьогодні, 24 грудня, відбулася презентація знахідок археологів музею по всій Рівненщині за 2019 рік. Усього – понад 200 експонатів. І серед них – дивовижний меч, історія якого не відома.

 Як розповіли музейники, представлена кількість експонатів – всього лише невелика частка тих предметів старовини, які були відкопані за рік. Це і Гощанщина, і Острожчина, і Здолбунівщина, і Рівненщина, і Пересипниця, і Кореччина. Всі їх познаходив Олексій Войтюк:

-          Нам сприяла Гощанська селищна рада та музеї, які виділяли кошти на експедиції. У розкопках мені допомагали студенти РДГУ. Дослідження охопили центральну частину області, найбільше роботи провели в Пересопниці та в Рівному. І віднайшли дійсно цінні і багаті експонати, які доповнять історію нашого регіону. Більшість предметів стануть частиною стаціонарної виставки краєзнавчого музею.

Одна з виставкових вітрин присвячена предметам старовини, переданим музею управлінням СБУ в Рівненській області. Серед них – і старовинний меч. Проте історія його походження невідома, адже правоохоронці вилучили його у контрабандистів, які не стали розповідати, звідки він. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також