У криницях на Рівненщині знайшли нітрати

1285 0

Ми у соцмережах:

У криницях на Рівненщині знайшли нітрати

До 15% проб води з централізованих мереж не відповідають вимогам стандарту, а у криницях фіксували до 30% невідповідності за вмістом нітратів.

Про це під час брифінгу в ОДА повідомила заступниця гендиректора обласного центру контролю та профілактики хвороб Олена Гашовська. Вона зазначила, що йдеться про результати досліджень 2022 року та цьогорічних, повідомляє Суспільне.

Не відповідали вимогам стандарту до 15% проб з централізованих мереж водопостачання, а близько 5% не відповідали за мікробіологічним показниками, зазначила Олена Гашовська.

- Це показники епідеміологічної безпеки. Переважно невідповідності фіксували в Березному, Радивилові, Зарічному, Корці, Клесові, Рокитному, — зазначила вона.

Олена Гашовська додала, що, перевіряючи воду з індивідуальних криниць, реєстрували до 30% невідповідності за вмістом нітратів:

- З початком військової агресії до нас неодноразово були запити від наших людей щодо того, що, можливо, краще вживати воду з криниць. Але ми звертаємо увагу, що забруднення криниць нітратами — це досить небезпечне явище. У попередні роки ми мали випадки водно-нітратної метгемоглобінемії у немовлят.

Перед вживанням води з криниці, особливо маленькими дітьми, її потрібно обов'язково обстежити. Але краще використовувати воду фасовану або з централізованих джерел постачання, акцентувала спеціалістка.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також