Обурення міського голови Третяка викликало рішення Рівненської районної ради, яким на баланс Рівненської громади передали котельню, що забезпечує теплом селище Квасилів, — з 5-мільйонними боргами. Рівне брати котельню з боргами не хоче. А квасилівці вже турбуються, чи вчасно цьогоріч розпочнеться у них опалювальний сезон.
Олександр Третяк, міський голова Рівного:
— Районна рада передала на балансоутримування ряд мереж. Однак Шпанів, Городок, Велика Омеляна отримали майно без боргів, а Рівному віддали котельню в Квасилові у дуже плачевному стані. Більше того, сама юридична особа, яка надавала тепло, з багатомільйонними боргами. Чомусь районна рада вважає, що платники податків Рівного мають заплатити понад 5 мільйонів гривень боргів Квасилова. Така позиція неприпустима.
Віта Кисільова, староста селища Квасилів:
— Наприкінці 2020 року Рівненська районна рада була готова передати майно, яке належить комунальному підприємству «Рівнерайкомуненергія». Адже стояло питання, хто надалі постачатиме тепло у Квасилів. Було ухвалено рішення, яким Велика Омеляна безплатно отримала свою котельню, Зоря отримала безплатно, а Квасилову передали юридичну одиницю з боргами, що накопичувалися з 90-х років. Тепер їх має забрати на себе міськрада. Уже прогнозую, що миритися з таким станом справ рівненські депутати не будуть. Адже для того, щоб з нуля побудувати нову котельню на твердому паливі з мережами, потрібно витратити 5 мільйонів гривень. Однак районна рада вирішила передати Рівному юридичну одиницю з такою ж сумою боргів.
Василь Тимощук, голова Рівненської районної ради:
— Коли ми приймали рішення, то опиралися на закон №1009. Загалом у рамках децентралізації ми по району передали близько тисячі об’єктів місцевим громадам. Скрізь передавали майно з юридичною особою. Тому всі пересмикування щодо цієї теми є маніпуляцією. Винятків нікому ми не робили.
Богдан СЛОНЕЦЬ.