У майстрів варязького дракара - новий проєкт

946 0

Ми у соцмережах:

У майстрів варязького дракара - новий проєкт

Давньоруська лодь – це новий проєкт від майстрів варязького дракара. Макет човна 9-12-го століть майже завершений, і після свят Олег Петренко і Юрій Ойцюсь планують розпочати роботу над 7-метровим човном. А у травні на Басівкутському озері в Рівному організують фестиваль давніх човнів.

– Це вже не варяги-вікінги, це вже слов'яни. Специфіка в тому, що це, так звана, набійна лодь, або човен-насад. Тобто особливість цього конструктивного елементу – так звана довбанка. Тобто беремо колоду, видовбуємо і нарощуємо борти на цю колоду. Робимо човен таким чином з вищим профілем, - розповідає в ефірі Суспільного майстер з обробки деревини Олег Петренко:

Креслення до цього човна Олег Петренко робив за літописними описами.

– Є дані, що наші князі, навіть от з наших територій брали заготовки. Їх тут робили, відправляли потім на Київ, а в Києві вже майстри доробляли, дошивали ці борти і йшли на Візантію. Неодноразово на таких човнах брали Візантію. Так як і з дракаром, ми збираємо інформацію, робимо макет, опрацьовуємо технологію. І далі плануємо робити вже великий 7-метровий човен,  - розповідаєм майстер.

Позаяк, цілих таких човнів до нашого часу не дійшло, то свій проєкт Олег Петренко називає не копією. А радше гіпотетичним варіантом давньоруського човна. Майструватимуть човен із сосни.

- Майбутня лодь буде коротшою на 2 метри від дракара, але ширшою, – додає керівник клубу історичної реконструкції "Оствиця" Юрій Ойцюсь.

Більше про це - у сюжеті Валентини Гордич.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також