У медичному центрі Рівного зроблять двері як у супермаркеті

1388 0

Ми у соцмережах:

фото: 4 влада

Лікарняні заклади мають бути доступними для людей з інвалідністю. І якщо раніше достатньо було встановити металеві рейки на сходи, щоб зімпровізувати так званий пандус, то тепер НСЗУ вимагає повноцінного підйомника та спеціальні входи. А інакше не підписує контракт. Саме тому в ЦПМСД «Центральний» (колишня поліклініка) на вулиці Драгоманова будуть повністю замінювати вхідні двері вже цього року.

Вартість цих дверей — 600 тисяч гривень. Ми поцікавилися, які двері можуть коштувати стільки і чи входить в їхню вартість пандус. Проте головний лікар ЦПМСД «Центральний» Олег Шрам відмовився спілкуватися на цю тему по телефону.

Ситуацію роз’яснила депутатка Рівненської міської ради Олександра Коваленко:

— У центрі ПМСД мають повністю замінити вхід. Це дві пари розсувних автоматичних дверей з тепловою подушкою, як у супермаркетах. Саме тому й така велика вартість. Проте встановлення таких дверей дасть можливість закладу розширити пакет послуг і підписати більш вигідний контракт з НСЗУ. Тут зможуть приймати пацієнтів вузькопрофільні спеціалісти, а не лише лікарі первинної ланки, як є зараз. Якщо з міського бюджету на це не виділять коштів, то вхід все одно зроблять — за кошти субвенції, яку виділяють депутатам-мажоритарникам і які вони можуть витрачати на різні проєкти. Народний депутат Олександр Ковальчук включив встановлення дверей в ЦПМСД «Центральний» у перелік об’єктів, на які хоче витратити свою субвенцію.

Начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів:

— У ЦПМСД «Центральний» вже є підйомник для людей з інвалідністю. Тому 600 тисяч — це вартість лише розсувних автоматичних дверей. Не тільки цей заклад подав свої пропозиції щодо капітальних видатків. Загалом медичні заклади просять в міста приблизно 300 мільйонів — хто на ремонт, хто на купівлю обладнання. Зрозуміло, що в повному розмірі цих коштів місто дати не може. У нас є об’єкти, в яких питання стоять дуже критично. Наприклад, НСЗУ вимагає від ЦПМСД «Північний» інклюзивного простору для підписання контракту на наступний рік. А це дуже великий обсяг робіт. Так само гостро стоїть питання протипожежної сигналізації.

Заступник міського голови Рівного Юрій Поліщук:

— Ми будемо планувати такі роботи по всіх закладах охорони здоров’я. Бо в НСЗУ є вимоги щодо доступності лікувальних закладів людям з інвалідністю. Це відповідні підйомники, розсувні двері, система контролю. НСЗУ може просто не законтрактувати заклад, якщо він не дотримується цих умов.

Поки що вони зробили такі вимоги тільки щодо входів. Але насправді ці вимоги можуть розширюватися. Наприклад, санвузол має бути облаштований так, щоб маломобільна людина, яка пересувається на візку, мала вільний доступ до нього. Має бути підйомний механізм на поверхи. Є вимоги і щодо обладнання. Наприклад, міський пологовий будинок має придбати апарат штучної вентиляції легень, і якщо цього не зробить, то НСЗУ не законтрактує пакет послуг закладу вартістю 17 мільйонів. Тому місту краще витратити мільйон на цей апарат, але отримати 17 мільйонів від НСЗУ.

Дарина Гузенкова.

фото: 4 влада


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також