У рівненських школах змінять меню: буде менше цукру та хліба

777 0

Ми у соцмережах:

У рівненських школах змінять меню: буде менше цукру та хліба

За сприяння першої леді з 1 вересня 2021 року усі шкільні заклади України, у тому числі й Рівненщини будуть зобов’язані змінити меню відповідно до вимог Кабміну.

Про це повідомили у Рівненській ОДА.

Як повідомила на своїй сторінці Фейсбук Олена Зеленська, це перший етап реформування шкільного харчування – оновлення нормативної бази. 24 березня він був затверджений постановою Кабінету Міністрів України, а вчора – офіційно опублікований.

Тож, з початку навчального року працівники шкіл будуть зобов’язані:

1. Зменшити кількість цукру у 2-2,5 раза – до 7,5 г на один прийом їжі;
2. Збільшити кількість фруктів до 100 г на один прийом їжі;
3. Зменшити кількість хліба на 1 прийом їжі з 60-80 г до 30-50 г;
4. Збільшити кількість м’яса так, щоб протягом п’ятиденного робочого тижня при одноразовому харчуванні забезпечити дві порції м’яса по 70 г, 100 г або 120 г кожна, залежно від віку дітей;
5. Збільшити кількість молочних продуктів при формуванні меню. Раніше кількість молока та кисломолочних продуктів на тиждень становила 100 мл, також було передбачено 100 г сиру кисломолочного та 30 г сметани. Нові норми передбачають наявність однієї порції молока або молочних продуктів щодня, а саме: 200 мл молока або 125 мл йогурту чи кефіру, або 125 г сиру кисломолочного, або 75 г сиру м’якого, або 15 г сиру твердого, або 25 г сметани на вибір.

Незабаром відбудеться презентація оновленого меню для шкіл. Його розроблять з урахуванням усіх вимог та нормативів.

Нагадаємо, на Рівненщині поступово вдосконалюють процес моніторингу якості харчування у школах та дитсадках. Зокрема, торік вже оновили обладнання харчоблоків в 98 навчальних закладах, на здорове харчування у школах спрямована ініціатива «Чесний продукт».

Також на останній сесії облради внесли зміни до Обласної програми «Дітям Рівненської області – безпечне харчування» на 2020 – 2022 роки, завдяки чому придбають лабораторне обладнання для ГУ Держпродспоживслужби в області для посиленого моніторингу якості харчування.
 


 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також