У рівненському музеї зберігається унікальна ікона святого

735 0

Ми у соцмережах:

У рівненському музеї зберігається унікальна ікона святого

У Рівненському обласному краєзнавчому музеї знаходиться ікона Святого Василія Великого ХІХ ст.

 Як повідомляє установа, ікона писана на полотні олійними фарбами. Потрапила ця ікона до музейної колекції з однієї з церков Гощанського району Рівненщини у 2015 р. Згодом вона була відправлена на реставрацію до Львова. І тепер доступна для огляду.

Святий Василій Великий один з найбільш шанованих святих в Україні. Недаремно, так часто можна зустріти хлопців та чоловіків, які названі на його честь.

Святий Василій народився близько 329-го р. в Кесарії, що в Каппадокії, у багатій знатній родині. Навчався в Афінах, де потоваришував з Григорієм Богословом.

У 355 р. Василій охрестився, а згодом, зібравши навколо себе кілька людей, які прагнули чернечого життя, роздав більшу частину свого майна та заснував монастир на березі річки Іриси. У 364 р. був поставлений священиком у Кесарії. Він проповідував і вів боротьбу з єретиками. Через 6 років святий Василій був зведений на Кесарійську єпископську кафедру.
Святий Василій великий – Архиєпископ Кесарійський був одним з найвеличніших богословів Церкви. Йому належать тлумачення Святого Письма, трактат про Святого Духа, проповіді, молитви та правила чернечого життя. За своє недовге життя Василій Великий залишив нам велику богословську спадщину. Помер він 1 січня 379 р.

На честь святого збудовано і освячено велику кількість храмів. Частка мощів Святого сьогодні знаходиться у Почаївській Лаврі, чесна глава Василія зберігається у Лаврі святого Афанасія на Афоні, а правиця його - у вівтарі Храму Спасителя в Єрусалимі.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також