У рівненському парку Шевченка шукають залишки древніх споруд

859 0

Ми у соцмережах:

У рівненському парку Шевченка шукають залишки древніх споруд

В межах проекту «Таємничі підземелля Рівного», який фінансується за кошти Євросоюзу, у рівненському парку Шевченка сьогодні шукали залишки історичних споруд під землею. Пошуки проводили з допомогою приладу георадару, який «просвічує» ґрунт на глибину до 12 метрів.

Керівник «Лабораторії неруйнівних методів досліджень» Андрій Кадун розповів:

– Ми проводимо георадарну зйомку, аби перевірити наявність якихось об’єктів під землею. Місце, де ми працюємо сьогодні, старе, тут колись був замок. Тож ми хочемо допомогти археологам знайти історичні об’єкти.

Завідувач відділу реставрації в Рівненського краєзнавчого музею Олексій Войтюк розповів, на місці, яке сьогодні перевіряли, колись був розміщений палацик «На гірці»:

Ми хочемо перевірити наявність або відсутність якихось залишків будов, цегляних, кам’яних кладок. Ми хочемо знайти ці залишки, аби показати, що вони справді є. У період війни на цьому місці були розташовані військові склади. Тому можливо споруди, які хочемо знайти, вже зруйновані. Проте тут можуть бути фрагменти посуду, кераміки, металеві вироби. Ці знахідки дозволять розширити наш історичний ареал.

Фахівці попередньо опрацювали дані, які зняли георадаром, та виділили дві зони, які є перспективними для досліджень. Олексій Войтюк зазначив, що наразі розкопають одну розвідкову траншею та перевірятимуть, які залишки там є.
 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також