У Рівненському СІЗО показали платну камеру

1578 0

Ми у соцмережах:

У Рівненському СІЗО показали платну камеру

Нові ліжка, телевізор, кондиціонер та холодильник. Так виглядає камера з поліпшеними побутовими умовами в Рівненському слідчому ізоляторі. Розрахована вона на двох людей. Загальна площа близько 21 квадратного метра.

Юрій Ткачук, начальник держустанови «Рівненський слідчий ізолятор №1», полковник внутрішньої служби, розповів в ефірі ТРК Ритм:

«Норма площі в звичайних жилих камерах на одну особу, згідно статті 11 ЗУ «Про попереднє ув’язнення» складає 2,5 квадратних метра. Тут облаштована камера так, щоб розрахунок площі на одну особу був не менше 6 квадратних метри».

У Рівненському СІЗО така камера лише одна. На ремонт та облаштування витратили 83 тисячі гривень. Юрій Ткачук розповідає, аби попереднє ув’язненя провести в таких камерах потрібно буде заплатити.

Вартість ліжко-місця на одну особу за одну добу становить 840 гривень. Після семи днів вартість за тиждень 2940 і за місяць 6300 на одну особу.

Харчування для усіх підсудних однакове. Проте, за бажанням їжу в платні камери можна замовляти, зазначив старший інспектор Тарас Долінський. І додав, що привілейованого статусу підсудні у цій камері не матимуть

Тарас Долінський, старший інспектор з особливих доручень відділу охорони, режиму та нагляду в Рівненській області, додає: 

«Виходячи з загальної практики, що всі люди народжуються вже не рівними самі по-собі. Будь-який вплив уже сюди не можливий з боку сторонніх осіб. Тобто, людина виявила бажання, вона має кошти, на відповідний рахунок сплатила, поселилася. Вона тут під контролем, відслідковується. Ніхто тут не буде собі нічого дозволяти. Є правила внутрішнього розпорядку слідчих ізоляторів, є ЗУ про попереднє ув’язнення. Вони будуть чітко дотримуватися цих норм»

На перебування у платній камері СІЗО можна купити й сертифікат. Про це нещодавно заявив міністр Юстиції Денис Малюска у себе на фейсбук сторінці . Такий сертифікат він назвав подарунковим. Діє подібна послуга й у Рівненському СІЗО.

«Це не обов’язково подарунок . Все дуже просто зробити. Перейти на сайт, обрати слідчий ізолятор, обрати кількість днів ув’язненя, дні тижня, місяці і вартість. Потім оплатити послугу, роздрукувати сертифікат та квитанцію, який надійде на електронну пошту», - розповідає Юрій Ткачук.

Термін дії такого сертифікату 6 місяців. Якщо не скористалися – гроші йдуть у благодійний фонд СІЗО. Поки що, платні камери це лише експериментальний проект Мін’юсту. Якщо ж на послугу буде попит, то облаштують ще кілька подібних камер, стверджує начальник СІЗО Юрій Ткачук. 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також