У Рівному хочуть провести акцію «ЛГБТ+»

2006 0

Ми у соцмережах:

У Рівному хочуть провести акцію «ЛГБТ+»

Громадські активісти надіслали звернення до Нацполіції, в якому повідомляють, що проводитимуть «по всій території міста Рівного» безстрокову акцію на тему «ЛГБТ+». Кажуть, що заборона на її проведення, прийнята депутатами міської ради Рівного, суперечить Конституції.

 Про це повідомив  Євген Бондаренко - активіст руху «Межа», голова ГО «Школа Медіапатротів».

-          Дії органів місцевого самоврядування Рівного абсурдні, вони неконституційні, що ми й хочемо продемонструвати. Ми хочемо привернути увагу щодо прав людей виловлювати свою думку, шляхом мирних зібрань. Національна поліція має відреагувати на наше повідомлення, і це перевірка роботи національної поліції як органу. Чи обере він шлях заборони, чи нормально відреагує на повідомлення.

На питання, чому заборона депутатів Рівного є протизаконною, відповів Михайло Лебедь - активіст "ГО "Правозахисна Ініціатива", аналітик, правозахисник, експерт у питаннях мирних зібрань:

-          Неясно, як можна одночасно і "забороняти", і "звертатися до суду із позовом про заборону". Це якщо вірити тексту проекту рішення. Рішення, звісно, суперечить Конституції. Забороняти мирні зібрання може лише суд (ч. 2 ст. 39), за умов відсутності дії воєнного або надзвичайного стану на цій території, коли можуть бути законодавчо затверджені інші правила. Органам місцевого самоврядування, звісно, хотілося б це регулювати. Але ніт (п. 1 ч. 1 ст. 92, ст. 75 Конституції). Ми - не федерація.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також