У Рівному люди платитимуть більше за полив городу

1920 0

Ми у соцмережах:

У Рівному люди платитимуть більше за полив городу

Мешканцям приватного сектору, які не мають лічильника, з 1 травня по серпень нараховується певна сума за полив присадибної ділянки.

 — Облік водопостачання проводиться за затвердженими нормами або за показниками повірених приладів обліку води. У нашому типовому договорі на послуги водопостачання та водовідведення чітко прописаний порядок надання послуг з поливу. Зокрема, у п. 3 зазначається площа поливу у «сотках», відповідно до території, а також площу зелених насаджень, саду, городу. Сума нарахувань за полив по нормах залежить також і від кількості опадів щомісяця. Якщо, наприклад, у червні дощить, то відповідно, й плата буде меншою, - розповів заступник директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканал» Микола Ткачук.

Інформацію про середньостатистичні опади «Рівнеоблводоканалу» надає обласний центр з гідрометеорології. Утім, за підрахунками підприємства, абонент без водолічильника в середньому за добу використовує на полив 646 л або 0,64 м3, а за місяць — 20 м3. Тобто, якщо торік у травні споживач, який мешкає у приватному секторі і має лише водопостачання платив за місяць 193, 20 грн, то цього року орієнтовна сума за полив становитиме 222, 24 грн, тобто на 29, 04 грн дорожче.

Фактичний замір площ для поливу здійснює працівник нашого підприємства згідно з землевпорядними документами за попереднім записом у вікні № 1 у службі обліку і реалізації води за адресою: І. Вишенського, 6. А вже потім, відповідно до даної інформації, здійснюється нарахування, — додав Микола Ткачук.

До слова, якщо у помешканні не встановлений лічильник, а власник будинку садибного типу та члени його сім'ї мають ще й господарство (худобу, птицю), а також у власності є автомобіль або ж кілька, то це теж тягне за собою додаткові нарахуваннями згідно зі встановленими нормами.

Довідково:

У Рівному кількість тих, хто сплачує за полив без лічильників, становить 1891 абонент, у Гощанському районі — 660 та у Рівненському — 169 абонентів. Із них додатково за витрати води, пов’язані із наявним у власності автомобілем — 1017. Для порівняння, кількість абонентів, які проживають у приватному секторі і мають водолічильники, становить 13 826. До слова, у 2016 році 725 мешканців приватного сектору встановили водолічильники, у 2017 — 886, у 2018 — 688.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також