У Рівному помічено нахабних «благодійників» із міста Суми

3011 0

Ми у соцмережах:

У Рівному помічено нахабних «благодійників» із міста Суми

Хлопці віком 20-25 років почали ходити міськими вулицями, а також заїздити у Здолбунів та інші міста поблизу, зі скриньками для збору коштів. Вони працюють на фонд «Майбутнє без меж», зареєстрований у Сумах. Проте відома в Рівному благодійниця Мар’яна Рева каже, що вони, швидше за все, - шахраї.

 «Я вчора мала "приємність" поспілкуватись з ними, - пише п. Мар’яна. -  Враження гидкі».

Благодійниця каже, що вони добре підковані в юридичних питаннях, поводять себе дуже самовпевнено, іноді навіть нахабно. Посилаються на Закон про благодійність, який дозволяє їм збирати кошти по всій Україні. Хлопці закликали її не заважати їм допомагати дитині.
«Якшо раніше такі мавпочки клялись, що вони волонтери і працюють безкоштовно, то зараз вони впевнено відправляють читати закон де написано що вони мають право використовувати до 20% коштів на зарплату. Тільки хлопчики не хочуть читати інший пункт Закону, де чітко написано
пункт 6.5. "Зміна цілей та порядку використання благодійної пожертви можлива за згодою благодійника або його правонаступників, а також на підставі рішення суду чи в інших випадках, визначених законом або правочином благодійника." Люди жертвують в скриньку гроші для конкретної дитини, хлопчики самі просять "Допоможіть хворій дитині". Тут не йде мова про зарплату. Вони не мають права брати з цільових пожертв для дитини ні копійки. На зарплату можна брати 20% з коштів, які прийшли без призначення або ті кошти, де благодійник чітко написав "на адміністративні витрати", - наголошує керівниця фонду «Скарбниця надії».
«Де перераховують кошти? Скільки зібрано? Яка частина коштів потрапила вигляді допомоги до дитини? Люди пишуть в коментарях, що мама дитини отримала 3,5 тисяч гривень на місяць. Сказати вам скільки грошей в наповненій скриньці? Зазвичай це 2-3 тисячі гривень. Рахуйте далі самі. Друзі, не будьте дурними. Ну не давайте їм грошей. НЕ ведіться на те, що вони впевнено розмовляють і показують вам документи» , - закликала п.Рева.
Вона зазначила, що є документ, який в них має бути і без якого їх можна ганяти - довіреність на виконання збору від фонду, де буде чітко прописана мета , збору, сума, де саме і в який саме час іде збір і формат звітності. Якщо його при них немає – можна звертатися до поліції.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також