У Рівному психологиня допомагає переселенцям долати стрес

928 0

Ми у соцмережах:

У Рівному психологиня допомагає переселенцям долати стрес

Зоряна Кобзар - психологиня, яка працює із внутрішньо переміщеними особами за програмою від USAID «Підтримка реформи охорони здоров'я». Її клієнти, в основному, дорослі, але також часто, на прохання батьків, вона займається із дітьми 11-12 років.

У своїй роботі використовує арт-терапію, а також метафоричні картки. Сама Зоряна родом з Тернопільської області, у Рівному вчилася тут і залишилася працювати, повідомляє Рівненська ОВА.

За її словами, основне, з чим приходять переселенці до неї на терапію, – це стан тривожності. Також є ті, в кого трапляються сплески агресії. Турбує і почуття невизначеначеності, бо не розуміють, як далі жити. Багато з них почуваються пригніченими,відчувають апатію, опускають руки і нічого не хочуть.

- Кожна історія, кожна особистість - особлива. Ці люди пережили дуже багато. Хтось виїжджав з окупації і шлях до Рівного був дуже довгим. Багатьом важко почати жити з нуля. Працюю із клієнтами з Херсонської, Донецької, Луганської, Харківської та Запорізької областей. До Рівного приїздять або випадково – бо Західна Україна, або їдуть за рекомендацією знайомих чи до родичів, - розповіла Зоряна Кобзар.

Є вже і ті, хто завершив терапію. Дівчина розповіла, що часто зустрічає своїх клієнтів на вулиці. Приємно, коли вони усміхнені, а ще дякують їй за підтримку та допомогу. Починають вже вільно говорити українською і всі максимально соціалізувалися у Рівному: багато хто знайшов друзів, влаштувався на роботу, а діти йтимуть до школи. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також