У Рівному скандал за те, хто утримуватиме світлофори за понад мільйон гривень

1989 1

Ми у соцмережах:

У Рівному скандал за те, хто утримуватиме світлофори за понад мільйон гривень

Міська рада Рівного на майбутній сесії планує розглянути питання про прийняття на баланс світлофорів.

До слова, раніше утриманням світлофорів займалося державне підприємство Міністерства внутрішніх справ України «Інформ-Ресурси». Однак воно перебуває у стадії ліквідації.

Тепер міська рада має взяти на баланс світлофори та передати їх на утримання котромусь зі своїх комунальних підприємств. Раніше цим мало займатися КП «Інтелектуальні транспортні системи». Останнє є нічим іншим, як перейменованим підприємством «Автокомфорт», яке займається комунальними стоянками у Рівному.

За словами заступника міського голови Рівного Сергія Васильчука, зараз це підприємство не приносить жодного прибутку до міського бюджету. Оскільки на «Автокомфорті» працює 12 сторожів, які охороняють комунальні стоянки, то його вирішили перейменувати на «Інформ-Ресурси» та доручити йому займатися світлофорами. Так його функціонування було б доцільним. Таке рішення уже приймала сесія міської ради.

Але міське управління ЖКГ в останній момент змінило свою думку та вирішило передати світлофори на утримання комунальному підприємству «Міськсвітло». Це не на жарт обурило заступницю КП «Інформ-Ресурси» Лілію Мигович. Остання у політичних колах більш відома під прізвищем Москальова.

На бюджетній комісії, яка пройшла сьогодні, 26 вересня, обговорення про передачу світлофорів для «Міськсвітла» пройшло на підвищених тонах. Пані Мигович звинуватила управління ЖКГ, що воно це робить на догоду чиїмсь шкурним інтересам.

Адже щороку з міського бюджету Рівного на утримання світлофорів витрачають 1 млн. 870 тисяч гривень. До кінця 2019 року утримуванням світлофорів у Рівному займатиметься приватна фірма «КОМБІНАТ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ». Адже вона нещодавно виграла тендер на їх утримання після того, як державне підприємство МВС ліквідували.


Цікавість у тому, що після передачі світлофорів на баланс міської ради те підприємство, яке їх утримуватиме, відповідатиме за тендер на 2020 рік. Тобто, спеціалісти цього комунального підприємства за допомогою системи «Prozorro» вирішуватимуть, хто отримає 1 млн. 870 тисяч гривень. Ба більше. Можливий варіант, коли комунальне підприємство за допомогою спеціально написаної програми міської ради без тендеру саме освоюватиме ці гроші.

Фото: ЧаРівне

За твердженням Лілії Мигович, спочатку світлофорами, відповідно і грошима, мало розпоряджатися КП «Інформ-Ресурси». Однак згодом їх підприємство відкинули:

- Усі знають, що нещодавно проходив тендер на те, хто до кінця 2019 року утримуватиме світлофори після ліквідації державного підприємства. На тендері було два комунальні підприємства - «Міськсвітло» та рівненське ШЕУ. Але виграла приватна фірмочка із Здолбунова. На мою думку, це сталося не просто так. Адже нещодавно у КП «Міськсвітло» заступницею стала депутатка Любов Романюк. Ця людина і готувала на тендер по утриманню світлофорів фіктивні документи. Зараз цією справою займається Національна поліція України.

фото: UA Рівне

Заступник начальника управління ЖКГ Олена Москальчук зазначала, що зміна у проекті рішення міськради балансоутримувача світлофорів пов’язана з тим, що у КП «Інформ-Ресурси» немає необхідних спеціалістів, щоб утримувати світлофори. Мовляв, такі спеціалісти є у «Міськсвітла».

Після усіх перепитій бюджетна комісія міської ради винесла проект рішення про передачу світлофорів на розгляд сесії, яка відбудеться 3 жовтня. Тоді й депутати колегіально вирішать, на балансі у якого комунального підприємства знаходитимуться 59 міських світлофорів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також