У Рівному танк неподалік пивзаводу пофарбували у рожевий (ФОТО)

2431 0

Ми у соцмережах:

У Рівному танк неподалік пивзаводу пофарбували у рожевий (ФОТО)

У Рівному пам'ятник командиру дивізії Михайлу Богомолову невідомі розфарбували в рожевий колір. Це сталось у ніч проти п'ятниці, 10 липня. До цього він був темно-зеленого кольору.

 Як повідомляє «Суспільне», цей монумент є суперечливим з точки зору декомунізації. Під час активного процесу відходу від радянського минулого після Революції гідності сквер Богомолова перейменували, а от монумент – залишили.

Військовий двічі захоплював Рівне у складі Червоної армії та брав участь в боях проти військ Української Народної Республіки. Радянська влада тричі нагородила його орденом Червоного Прапора. Про це раніше Суспільному розповідав історик Рівненського краєзнавчого музею Ігор Марчук. Є версія, що Богомолов похований під пам’ятником, але остаточно це можна буде стверджувати, лише провівши дослідження.

Взимку нардепка з Рівненщини Соломія Бобровська звернулась до голови Українського інституту національної пам'яті з проханням внести радянського воєначальника до списку осіб, які підпадають під дію закону про декомунізацію. У відповіді йшлось, що цей пам'ятник мав би підпасти під декомунізацію.

- Згаданий у Вашому зверненні встановлений у м. Рівне пам’ятник на честь радянського воєначальника Богомолова Михайла Михайловича (1897–1940) – особи, причетної до встановлення радянської влади на території України у 1920 та 1939 роках, переслідування учасників боротьби за незалежність України у XX столітті (активний учасник радянсько-польської війни 1920 р. між Червоною армією з одного боку та союзницькими українськопольськими військами, в ході якої Богомолов М. М. командував ескадроном Першої кінної армії РСЧА, зокрема й при захопленні м. Рівне; у вересні-жовтні 1939 р. – командир 36-ї танкової бригади, на чолі якої брав участь у т. зв. Польському поході або "визвольному поході" РСЧА у складі 8-го стрілецького корпусу 5-ї армії), відповідно до пп. "д" п. 4 ч. 1 ст. 1 Закону є символікою комуністичного тоталітарного режиму і підлягає обов’язковому демонтажу, – йшлось у відповіді на запит нардепки.

Також Інститут зі свого боку мав звернутись до Рівненської міської ради з роз’ясненням щодо підстав та обов’язковості проведення демонтажу пам’ятника, встановленого на честь Богомолова.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також