У Рівному тепер є колонія кажанів

1142 0

Ми у соцмережах:

У Рівному тепер є колонія кажанів

Рівненський зоопарк взяв на зимівлю півтисячі врятованих кажанів. Тварин, які перебували у сплячці, знайшли в одному з військових об'єктів на півночі України

Кожне життя сьогодні безцінне! Завдяки зусиллям команди Ukrainian Bat Rehabilitation Center вдалося врятувати 573 особини рукокрилих! Операція з порятунку відбувалася в одному із військових об’єктів на півночі України. Підземне приміщення потребує термінового ремонту, тому фахівцям центру довелося перемістити кажанів, які там зимували, до представництва центру охорони та реабілітації кажанів України в Рівненському зоопарку.

Ця подія – вимушений крок! Спеціалісти центру категорично не підтримують виселення/переселення кажанів у період зимової сплячки (або розмноження). Але в силу обставин довелося йти на такі дії заради збереження рукокрилих.
Фахівці гарячої лінії центру реабілітації рукокрилих щоденно ведуть переговори з людьми по всій країні, вмовляючи їх не турбувати кажанів до весни! Завдяки цьому десятки сховищ з тисячами кажанів врятовано від руйнації.

Серед врятованих тварин фахівцями визначено понад 500 особин широковуха звичайного (Barbastella barbastellus), одну нічницю Даубентона (Myotis daubentonii), одну нічницю Наттерері (Myotis nattereri) та одого пергача пізнього (Eptesicus serotinus)!

Спеціалісти здійснювали вимірювання колонії, діагностували стан особин, вік та стать, проводили зважування. Всіх тварин напоїли водою, а особин з недостатньою кількістю ваги – підгодували. При необхідності була надана перша медична допомога виснаженим кажанам. Певна частина врятованих особин з достатньою кількістю ваги поселена на зимівлю в спеціально облаштований холодильник. Інші тварини, що мають замалу вагу, і потребують щоденного догодовування комахами – перебуватимуть під наглядом працівників, і також згодом будуть переміщені на зимівлю.

- Тож побажаємо нашим підопічним солодких снів, успішно відновити сили та набратися енергії перед активним, теплим періодом! З настанням весняного тепла ми плануємо випустити кажанів поряд з тим місцем, де вони зимували. Дякуємо усім, хто сприяв проведенню цієї події, а також велика подяка кожному небайдужому серцю за підтримку проекту Ukrainian Bat Rehabilitation Center! - повідомляє у Фейсбуці Рівненський зоопарк. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також