У Рівному відкрили аптеку-музей (ФОТО)

4247 0

Ми у соцмережах:

У Рівному відкрили аптеку-музей (ФОТО)

Найстаріша аптека Рівного знаходиться на вулиці Соборна, перед мостом, як їхати до центру міста. Кілька місяців тому її зачинили на ремонт. Сьогодні відкрили знову. Тільки це вже тепер аптека-музей.

Стрічку перерізав власник мережі аптек «Рівнефармації», до якої і відноситься аптека-музей, Володимир Синяк – старший чоловік, уже в літах. Видно, що вже відійшов від справ – передав їх своїй наступниці дочці Ользі, яка носить прізвище Садовник.

-          Відкрити такий музей – моя давня мрія, - зізнався він. – Я дуже радий, що вона збулася за мого життя. Це все завдяки моїй доньці, моїй гордості – Ользі. Також дякую людям, які тим чи іншим підтримали реалізацію нашої мрії. І всім шановним гостям, які прийшли сьогодні, колишнім завідувачам аптек, фармацевтам і всім, хто причетний до аптечної справи Рівного.

Ця аптека дійсно є насамперед музеєм. Меблям, які тут від реставрували – понад 100 років. Зайшовши до кімнати-музею, можна відчути справжній дух фармацевтичної справи: тут є скриня і стілець фармацевта, колби, мензурки, ваги, ступки, касові апарати, пілюльні машини та інше обладнання.

На фото можна побачити корифеїв аптечної справи Рівного. А також кожен етап процесу виготовлення ліків. У шафі – фармакопея з 1957 року, література, якою послуговувалися фармацевти.

У вікні сидить виготовлений майстрами лялькового театру аптекар Юзеф, а на стінах висять його портрети за роботою.

-          У 1927 році саме старий єврей Юзеф, згідно історичних документів, які нам вдалося знайти, був власником цієї аптеки. Він став родзинкою нашого закладу, - розповіла Ольга Садовник.

Покидаючи стіни музею, не забудьте придбати «Пігулки щастя», «Пігулки від заздрості», «Антихандрин», «Пігулки для привернення кохання» чи будь-які інші. Вартість – лише 40 гривень. Це гомеопатія, виготовлена безпосередньо фармацевтами аптеки, яка аж ніяким чином не зашкодить.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також