Найстаріша аптека Рівного знаходиться на вулиці Соборна, перед мостом, як їхати до центру міста. Кілька місяців тому її зачинили на ремонт. Сьогодні відкрили знову. Тільки це вже тепер аптека-музей.
Стрічку перерізав власник мережі аптек «Рівнефармації», до якої і відноситься аптека-музей, Володимир Синяк – старший чоловік, уже в літах. Видно, що вже відійшов від справ – передав їх своїй наступниці дочці Ользі, яка носить прізвище Садовник.
- Відкрити такий музей – моя давня мрія, - зізнався він. – Я дуже радий, що вона збулася за мого життя. Це все завдяки моїй доньці, моїй гордості – Ользі. Також дякую людям, які тим чи іншим підтримали реалізацію нашої мрії. І всім шановним гостям, які прийшли сьогодні, колишнім завідувачам аптек, фармацевтам і всім, хто причетний до аптечної справи Рівного.
Ця аптека дійсно є насамперед музеєм. Меблям, які тут від реставрували – понад 100 років. Зайшовши до кімнати-музею, можна відчути справжній дух фармацевтичної справи: тут є скриня і стілець фармацевта, колби, мензурки, ваги, ступки, касові апарати, пілюльні машини та інше обладнання.
На фото можна побачити корифеїв аптечної справи Рівного. А також кожен етап процесу виготовлення ліків. У шафі – фармакопея з 1957 року, література, якою послуговувалися фармацевти.
У вікні сидить виготовлений майстрами лялькового театру аптекар Юзеф, а на стінах висять його портрети за роботою.
- У 1927 році саме старий єврей Юзеф, згідно історичних документів, які нам вдалося знайти, був власником цієї аптеки. Він став родзинкою нашого закладу, - розповіла Ольга Садовник.
Покидаючи стіни музею, не забудьте придбати «Пігулки щастя», «Пігулки від заздрості», «Антихандрин», «Пігулки для привернення кохання» чи будь-які інші. Вартість – лише 40 гривень. Це гомеопатія, виготовлена безпосередньо фармацевтами аптеки, яка аж ніяким чином не зашкодить.