У Рівному відкрили вірменський хачкар

1673 0

Ми у соцмережах:

У Рівному відкрили вірменський хачкар

Сьогодні у сквері на перехресті вулиць Міцкевича, Пушкіна та Кавказької у Рівному відбулося відкриття пам’ятного знаку хачкар в пам'ять жертв вірмен та українців. Хачкар – кам’яна стелла з різьбленим зображенням хреста, яку вірмени зазвичай встановлюють при дорогах як обереги, на особливих місцях пам’яті. Хачкари встановлюють з нагоди певних подій, для позначення місцевостей, де мешкали вірмени.

В роки незалежності в Україні встановили понад два десятки хачкарів. Такі знаки є у Києві, Львові, Луцьку, Івано-Франківську, Тисмениці, Кам’янці-Подільському, Бережанах, Снятині, Ізмаїлі, Білгороді-Дністровському, Ялті, Феодосії та Євпаторії. У Рівному пам’ятний знак встановили з ініціативи Рівненської обласної вірменської громади «Наірі».

Під час відкриття пам’ятної стелли були присутні вірмени, представники влади та церкви.

Голова Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви, єпископ Маркос Оганесян розповів:

– Хачкар з’явився у вірмен ще у 6-7 століттях. Спочатку хачкарами називали місця для поклоніння. Пізніше це були пам’ятники, надгробники. Ми вдячні українцям за те, що вони сприймають хачкари як своє і дали можливість у Рівному встановити специфічний для вірмен хачкар.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також