У Рівному вшанували жертв операції «Вісла»

611 0

Ми у соцмережах:

фото пресслужби міської ради

Сьогодні біля Пам’ятного знаку спорудженому до 60-річчя депортації українців Холмщини, Підляшшя, Надсяння, Лемківщини із своїх етнічних земель, що на перехресті вулиць Чорновола та Драгоманова у Рівному, вшанували тих, хто загинув під час операції «Вісла».

фото пресслужби міської ради

фото пресслужби міської ради

До слова, цьогоріч виповнюється 75років від початку депортації українців з Лемківщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Любачівщини, Західної Бойківщини у 1944-1951 роках. Сотні тисяч українців депортували у примусовому та позасудовому порядку. Загалом, у 1944-1946 роках переселено до СРСР 482,8 тисяч українців. У 1947 році залишки українського населення, біля 150 тис. осіб, з історичних українських земель у складі Польщі в рамках акції «Вісла» було депортовано на північ та північний захід Польщі. У наступні роки (до 1951-го) до УРСР з території Польщі було переселено ще близько 50 тисяч осіб.

Депортація супроводжувалася терором, репресіями, конфіскацією майна, встановленням режиму спецпоселень для депортованих українців, обмеженням їх політичних, соціальних, економічних і культурних прав. Тотальне виселення корінних українців зі споконвічних теренів за етнічною ознакою було ретельно сплановане і брутально здійснене комуністичними режимами Польщі та СРСР. Виселені з території Польщі українці знайшли свою другу домівку в різних регіонах України від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також