У Рівному вшанують пам’ять жертв Голокосту

1345 0

Ми у соцмережах:

фото ілюстративне

В неділю, третього листопада, об 11:00 на території Меморіалу в урочищі «Сосонки» у Рівному відбудеться вшанування пам'яті жертв Голокосту.

На початку листопада 1941 року нацистська окупаційна влада протягом кількох днів вбила близько 17,5 тисяч рівненських євреїв. Єврейка, якій вдалося пережити Голокост, рівнянка Хая Мусман у своїй книзі «Місто моє розстріляне» написала:

Люди почали заповнювати площу на Грабнику. Невелика площа ледве могла вмістити 17 500 людей. Саме стільки людей у той страшний день залишило свої домівки, щоб вирушити у свій останній шлях, ще не знаючи, що чекає на них попереду. Не встигла колона втягнутись на площу, як німці почали відбирати групи по 50 людей і виводити їх з натовпу. Їх повели на схід, у Сосонки. Сосонками називали невеликий ліс неподалік від міста. Євреї там зазвичай відзначали веселе свято «Лаг ба-Омер». Усе місто збиралося у Сосонках, там влаштовували пікніки й ігри. Люди йшли під холодним, січним дощем наполовину зі снігом, їх підганяли покрики, удари прикладів у спину: швидше, швидше. З дороги потрібно було звернути наліво, у невеликий ліс. Там були вириті не ями, не рови, а величезні котловани. Один метрів п'ятдесят завширшки, інший - трохи менший. Дорослих заганяли у великий котлован і там стріляли їм в потилиці. Дітей відривали від батьків і кидали у менший котлован. Не встигали розправитися з однією партією, як прибувала наступна, за нею - ще і ще.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також