У Рівному залишилося менше пів сотні ветеранів

960 0

Ми у соцмережах:

У Рівному залишилося менше пів сотні ветеранів

У Рівному залишилося всього 48 живих свідків подій Другої світової війни, 40 ветеранів вже не можуть вийти з дому.

Про це повідомляє заступниця міського голови Марина Кузмічова у Facebook:

- Мали честь познайомитися з заслуженим працівником культури, співаком, директором музучилища (1956р.), засновником музичної кафедри РДГУ, командиром танку Кімом Павловичем Староскольцевим. Оперний співак, знаний педагог. Його методичні напрацювання до нині мають попит серед музичної спільноти, оповідає дружина Феодосія Марківна. На жаль, після перенесеного коронавірусу 95-річний митець не зміг нам заспівати, але розповів про підкорені сцени усіх оперних театрів Совєцького Союзу. Феодосія Марківна допомогла нам доторкнутися до цих сторінок творчого життя митця.

Мали честь познайомитися з ветераном Японської війни 94-річним Василем Федоровичем Кузьмичем та почути оповідь про бій з японськими самураями. Підполковник розповів нам про 17-річного хлопчину, якого босоніж погнали на Японську війну, без шансу бодай слово сказати матері. Ми мало почули про Другу світову війну, адже сльози жалю та розпачу того юного хлопчини не давали йому говорити. А ще він малював. Його картини, наче у виставковій залі, розміщені по всій кімнаті. Показав нам як вишивав, розсіченою самураєм рукою, там, у Ленінградському госпіталі, після контузії, рятуючи тіло та понівечену душу. Губляться слова, сплутуються спогади, але він живий, він легенда двох війн.

На жаль, партизанка Надія Максимівна Пастухова занедужала, тож зустріч наша була дуже короткою. Завтра вона святкуватиме своє день народження, 94 роки. Коритнюк Людмила Зиновіївна жалілася на біль у ногах, яка не дає їй вийти бодай на балкон.  «Там весна, а ноги не йдуть».


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також