Зі столиці в Рівне переїжджає приватний музей з унікальною колекцією

1640 0

Ми у соцмережах:

Зі столиці в Рівне переїжджає приватний музей з унікальною колекцією

З Києва на Рівненщину переїжджає Музей Державності.

Він є одним із найбільших у Європі серед приватних установ такого типу. У приватній колекції Олексія Шереметьєва налічується 15 тисяч артефактів.

«Ще на початку війни проговорили з ним можливість переїзду. А вже сьогодні у планах - масштабувати проєкт», - розповів начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль.

Особливу увагу Музей відводить розвиткові сфрагістичної частини колекції, тобто печатковому мистецтву. Адже саме в печатках – їхніх матрицях і відбитках-відтисках – відображено суспільний устрій, політичне та приватне життя, генеалогічні зв’язки, розвиток геральдичних уподобань, а також художні смаки, що панували в різні часи, – від Київської Русі до ХХ ст.

Серед артефактів на Рівненщині буде печатка Володимира Великого, де на зворотному боці – тризуб, якому тисяча років. А також печатки Ярослава Мудрого, Івана Мазепи.

«Сьогодні ми побороли комплекс меншовартості. Ми - велика Нація переможців. І сьогодні показуємо всьому світу, що таке сила духу і що таке справжня Державність», - резюмував очільник області. 

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також