У Рівному зникнуть паперові медкартки, а записуватимуть на прийом до лікарів відсьогодні тільки онлайн

4126 0

Ми у соцмережах:

У Рівному зникнуть паперові медкартки, а записуватимуть на прийом до лікарів відсьогодні тільки онлайн

У трьох центрах первинної медико-санітарної допомоги у Рівному – «Центральному», «Ювілейному» та «Північному» - сьогодні запрацювала електронна система Helsi.

Презентували систему її представники, розповідаючи журналістам та медикам, які переваги вона має та як нею користуватися.

По-перше, на сайті Helsi можна записатися на прийом до сімейного лікаря, педіатра чи терапевта рівненських ПМСД. Система зручна та проста у користуванні, а головне – уніфікована, тож зареєструвавшись на конкретну годину, запевняють розробники програми, ви з впевненістю без черг потрапите до свого лікаря.

Наразі системою вже користуються 205 лікарів: усі 180 спеціалістів «первинки» та кілька вузьких спеціалістів. Сімейні лікарі не лише бачитимуть інформацію, хто і на коли записався до них на прийом, а й самі записуватимуть через електронну систему на прийом до вузьких спеціалістів та виписуватиме електронне направлення на аналізи.

Бо нагадаємо, відповідно до медичної реформи потрапити на прийом до хірурга, дерматолога, зробити флюорографію і т.п. можна лише з направленням вашого сімейного лікаря.

Записатися на прийом до терапевта, сімейного лікаря чи педіатра, як і раніше, також можна у реєстратурі та зателефонувавши до медзакладу. У такому разі в електронну чергу Helsi пацієнта внесе працівник медзакладу.

Як зазначає начальник міського управління охорони здоров’я Віктор Іськів, електронна черга дозволить позбутися черг у ПМСД. За тиждень-два робота, переконаний, буде повністю налагоджена і людей у коридорах поменшає.

Проте Helsi – це не лише електронна черга. Система дозволить медзакладам відмовитися від паперових карток та перейти на електронні. Створити медкарту можна самому онлайн, можуть це зробити і у лікарні. За два тестових днів роботи 1400 рівнян вже створили таку картку на Helsi  і відтепер з легкістю можуть стежити за усіма рекомендаціями лікаря, аналізами і т.п.  

Як зазначає головний лікар центру ПМСД «Центральний», що на вулиці Драгоманова, Олег Шрам, паперові картки, які зараз зберігають у закладі, віддадуть людям, перенісши в електронну систему результати аналізів та останні записи.

Коли людина реєструватиме свою картку онлайн, вона повинна дати згоду на обробку персональних даних. Як зазначив директор з впровадження системи Helsi Євген Донець, така вимога законодавства. З іншого боку, пацієнт може у будь-який момент  забрати згоду – і його дані з сайту буде стерто.

Загалом системам Helsi передбачає 360 сервісів. Зокрема, через неї з медзакладів надсилатимуть електронні рецепти на аптеки, у першу чергу це стосується рецептів на медикаменти за програмою «Доступні ліки». Тобто пацієнтові потрібно буде лише прийти до аптеки і назвати своє прізвище.

Також медзаклади видаватимуть електронний листок непрацездатності.

До слова, сервіс medrivne.com продовжує працювати, проте для запису до лікаря з нього відтепер відправлятиме на сайт Helsi.

Розробники Helsi також планують налагодити співпрацю з приватними клініками та страховими компаніями.

Подібні електронні системи незабаром можуть з’явитися також у Здолбунові та Володимирці. Як зазначив Євген Донець, будь-який центр ПМСД при бажанні може звернутися до розробників системи – і її буде впроваджено і в інших населених пунктах.  


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також