У школах Рівного благодійні внески беруть милом і віниками

7555 0

Ми у соцмережах:

У школах Рівного благодійні внески беруть милом і віниками

Ящик крейди, два поплавки в зливний бачок і мило у туалет, 20 лампочок у коридор та 5 віників — це далеко не всі пункти у «прайс-листі», який отримали батьки першокласників від школи №24. Такі вимоги обурили батьків, проте у школі виправдовуються: державних коштів не вистачає на найнеобхідніше.

Фото списку з грифом Міністерства освіти і науки, підписом та печаткою директора школа опублікувала в соцмережі мама першокласника Надія Умурбаєва. «Чи нормально, що це має забезпечуватися батьками, а не бюджетом школи?» — обурилась жінка.

В управлінні освіти міста пояснили: в школі мають право просити в батьків матеріальної допомоги у вигляді документів навіть з грифом Міністерства, підписом та печаткою. Цей документ вважається внутрішнім.

— Почитайте останню редакцію Закону про освіту, згідно з якою очільники шкіл мають тепер набагато ширші повноваження, — пояснює начальник управління Василь Харковець. — Станом на сьогодні за рахунок державної субвенції ми виплачуємо зарплати вчителям. Всі інші витрати, в тому числі на утримання школи, лягають на місцеві бюджети. Звичайно, всіх потреб місто не перекриває. Тому й існує практика співпраці з батьківськими комітетами. Але це все на благодійній основі.

Директор школи №24 Галина Цюцюра пояснила:

— Цей документ був виданий заступнику голови батьківського комітету. Вона сама звернулася до нас із пропозицією, чим батьки можуть допомогти школі. Наразі нам необхідні ті речі, які вказані в списку. Цьогоріч піклувальна рада школи вирішила, що не надаватиме нашому закладу допомогу у вигляді коштів, а у вигляді необхідних нам матеріалів, які вони купуватимуть самостійно. Проте навіть якби нам допомагали коштами, щоквартально ми звітуємо за кожну державну і благодійну копійку, яка нам надходить. Звіти викладаємо на сайті школи.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також