У школах Рівного діти зазнають цькування

1171 0

Ми у соцмережах:

У школах Рівного діти зазнають цькування

Факти знущання над дітьми у школах набувають все більшого поширення. Це явище відоме під назвою булінг. У міському управлінні освіти та в поліції такі факти фіксують — з початку року їх нарахували 45. Також назвали школи, учні яких постраждали від булінгу: №№ 1, 2, 11, 13, 18, 19, 23, 27, колегіум, Рівненський економіко-правовий ліцей.

За словами головного спеціаліста організаційно-інспекторського відділу управління освіти Рівного Людмили Грекул, є чотири види булінгу: вербальний, кібербулінг, соціальний та фізичний:

— На жаль, часто основу для вербального булінгу дає вчитель — він може принизити дитину, коли вона запізнилася на урок, невчасно виконала домашнє завдання. Це явище, неконтрольоване, поширюється серед дітей, а педагог вже не в силі цього змінити. В цьому році зафіксовано випадки, результатом яких стало те, що дітей переводили в інші школи.

Кібербулінг був дуже поширений на Рівненщині у 2016 та 2017 році. Соціальний булінг у Рівному спостерігається у відносинах батьківського комітету та дитини і її батьків, які не спроможні сплатити благодійні внески. З приводу фізичного булінгу в управління освіти не зверталися. Зате були випадки, коли на батьків дитини та саму дитину, яка має ознаки агресії, спричиняється тиск з вимогою перевести дитину в іншу школу. Так, для керівників закладів це найлегший вихід.

За результатами нещодавно проведеного опитування в рівненських школах психологами понад 30% підлітків вважають, що проблема насилля в школах існує. Головними причинами його виникнення діти назвали «слабкість» тих, хто піддається булінгу, неналежне виховання та підліткову жорстокість. При цьому 67% опитаних готові розповісти про булінг батькам.

Дарина Гузенкова.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також