У сквері біля пляжу кафе буде, якщо забудовник виграє суд

1133 0

Ми у соцмережах:

чоловік Любов Скринник, яка орендує землю

П’ятнадцять років нікому не відома підприємниця Любов Скринник орендувала земельну ділянку площею 9 соток у сквері, що над пляжем біля Басівкутської водойми. За цей час тут спромоглися лише вирити котлован. На останній сесії міськрада розірвала договір оренди. Бо запідозрила схему.

Олександр Скринник, представився чоловіком підприємниці:

— Ми мали плани побудувати там готель. Коли наші плани депутати перекреслили, то вирішили, що таки побудуємо кафе. Адже так вказано у договорі оренди землі. Ніякої багатоповерхівки ми там не будуватимемо. Плануємо, що земельна ділянка буде забудована на 45%. Цього якраз вистачає для будівництва кафе. Разом із тим, облагородимо цю паркову територію, бо зараз можуть вовки завестися у тих кущах. Коли там з’явиться відпочинковий заклад, то й тим парком гулятимуть люди. Скажу, що це місце дуже привабливе. З 2005 року ми сплачуємо місту регулярні платежі за цю земельну ділянку в розмірі 70 тисяч гривень в рік. Затримка в оплаті була через технічні причини, бо моя дружина уже два роки перебуває за кордоном.

Роман Денисюк, депутат фракції «Голос», яка ініціювала таке рішення:

— Це рішення є кінцевим у протидії схемі, яка тягнеться уже давно. У договорі оренди землі вказано, що його можна розірвати в односторонньому порядку, якщо орендар систематично не сплачує орендну плату за земельну ділянку. Було встановлено, що орендна плата не сплачувалася до міського бюджету протягом 2019, 2020 та 2021 років. Борг склав майже 240 тисяч гривень. Сам орендар це визнав під час сесії, проте заявив, що уже весь борг погасив. Однак підстава була і є.

Мар’ян Года, депутат, голова земельної комісії:

— На мою думку, наше рішення безперспективне. Для розірвання договору повинна бути правова підстава. Сесія посилається на те, що не сплачувалися кошти за оренду землі. Однак якщо орендар не має заборгованості, то після нашого рішення буде судовий позов, який ми програємо. Звісно, що це питання скандальне. Адже спочатку було видано дозволи на будівництво кафе, а потім в ці документи внесли зміни. Уже було дозволено будувати кафе з готелем, що є нонсенсом. Треба розуміти, що це була б багатоповерхівка. І це була нахабна схема. Тому й депутати підтримали рішення про розірвання договору оренди земельної ділянки. Але це рішення більше емоційне та популістичне.

Додамо, що сумніви депутатів не були даремними. Адже 22 жовтня Любов Скринник подала позов до Господарського суду Рівненщини з вимогою визнати незаконним рішення міської ради.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також