У соціальні їдальні йдуть на обід не тільки переселенці

1367 0

Ми у соцмережах:

У соціальні їдальні йдуть на обід не тільки переселенці

Від липня біженцям у Рівному уже не видаватимуть продуктових пакетів, бо більшість і так уже отримує державну або й міжнародну допомогу. Безкоштовні харчі відтепер матимуть тільки новоприбулі. Натомість пропонують дешеві обіди — в їдальнях двох шкіл.

У соціальних їдальнях можна пообідати за 45 гривень, а переселенцям комплексний обід коштуватиме лише 22 гривні — різницю компенсує бюджет. У школі № 1, що на вулиці Литовській, соціальна їдальня почала працювати днями, а от у школі № 2 на вул. 24 Серпня працює від травня.

Валерій Бірюков, переселенець з Маріуполя:

Сьогодні узяв макарони, відбивну, салат, компот, суп. Для мене це вигідніше, ніж готувати самому. Де ще на такі гроші можна нормально поїсти? Ходжу сюди практично кожного дня, коли є перерва в роботі. Єдине — треба кожного разу розписуватися в журналі біля каси, бо я переселенець і беру обід за пільговою ціною, оплачую тільки половину вартості. Їжа хороша, все свіжоприготовлене, смачно.

За словами працівниць їдальні у НВК № 2, за день поїсти приходить до сотні людей. Серед них десятки переселенців, але й рівнян чимало. Обідають люди різного віку, заходять і пенсіонери, і мами з дітьми, які гуляють у сусідньому парку на Лебединці. Декого уже знають в обличчя.

Переселенці приходять і у вихідні. Буває, чекають на відкриття їдальні ще об 11-й ранку, — додають куховарки.

Сергій Черній, керівник департаменту соціальної політики:

Сьогодні у нашій громаді працюють дві соціальні їдальні: на території НВК № 2 на вул. 24 серпня, 2 та у приміщенні ЗОШ № 1 на вул. Литовській, 11. Там переселенці можуть поїсти дешевше, бо заплатять лише 50% вартості. Ці їдальні працюють з 12.00 до 15.00. Другу їдальню відкрили для зручності переселенців — можливо, не всі можуть приходити на обід саме до другої школи, бо ж мешкають в інших мікрорайонах. Попередньо на ці витрати з харчування закладено 2 мільйони гривень. На скільки обідів цього вистачить — побачимо за місяць-два, коли будемо відшкодовувати з міського бюджету. Тоді ж будемо точно знати, скільки саме переселенців скористалися цією можливістю.

Нас часто запитують, яким чином можна записатися на отримання продуктової допомоги? Для цього потрібно зателефонувати за номерами телефонів 096 0501437 або 1553 кнопка 3. Ми ще до 1 липня будемо їх надавати, а надалі — тільки для тих, хто щойно приїхав і ще не отримав довідку ВПО. Для всіх інших вже пішли виплати з різних джерел.

Станом на 23 червня на обліку у Рівненській територіальній громаді було 18 428 внутрішньо переміщених осіб. З них 1 610 прибули ще 2014-го, а 16 818 — обрали Рівне для своєї безпеки цього року. Загалом це 13 365 сімей, з яких 12 107 родинам уже призначено допомогу на проживання. У зв’язку зі змінами до законодавства є категорія осіб, які не мають права на довідку ВПО та права на допомогу. Оскільки регіони, де вони раніше проживали, виключені з переліку як такі, де не проводяться бойові дії та які не перебувають під тимчасовою окупацією.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також