У супроводі хору рівняни запустили мікроорганізми, щоб очистити озеро на Ювілейному (ФОТО/ВІДЕО)

4619 0

Ми у соцмережах:

У супроводі хору рівняни запустили мікроорганізми, щоб очистити озеро на Ювілейному (ФОТО/ВІДЕО)

У парку “Ювілейний” у Рівному з метою очищення озера місцеві жителі кидали у водойму суміш у вигляді глиняних кульок, які обросли мікроорганізмами.

 Дійство відбувалося під супроводом співу народного хору “Горинь”.

За 10 днів до цього відбулася толока, де всі охочі виготовляли ці кульки, додаючи туди глину, ЕМ-бактерії та солодке середовище. За півтора тижня компоненти розрослися необхідними мікроорганізмами, якими можна очищати озеро.

Тоді виготовили близько 5000 таких кульок з розрахунком, що одна необхідна для очищення квадратного метру водойми.

 Організатор Клубу Органічного Землеробства у Рівному Юрій Карбушев розповів, що така ініціатива створена для покращення стану довілля.

“З чого починати, як не з води? Ми використали ЕМ-технологію, поширену в багатьох країнах світу навіть на державному рівні. Її придумав японський вчений Теруо Хіга, який зібрав 80 видів корисних природних мікроорганізмів, зробив концентрат і використовував його для боротьби із патогенами. Цей концентрат очищає ту флору, в яку потрапляє: вода це чи ґрунт”.

За словами Юрія Карбушева, вже через тиждень від суміші буде перша реакція: якщо водойма сильно забруднена, то вона почне шуміти і на поверхню спливе бруд, якщо ні - стане прозорою.

“Ми вирішили зробити це офіційно і підключили факультет екології Національного університету водного господарства та природокористування, отримали дозвіл від міського голови. Це презентативний захід, щоб люди більше дізналися про цей метод і зрозуміли, що будь-хто може так очищати свої водойми, ” - додав організатор Клубу Органічного Землеробства.

До слова, таке очищення водойм варто робити як мінімум раз на рік.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також