У якому районі прибиральниці кращі? Депутатам облради не сподобався розподіл дотації з держбюджету

1465 0

Ми у соцмережах:

У якому районі прибиральниці кращі? Депутатам облради не сподобався розподіл дотації з держбюджету

Рівненська область отримає з державного бюджету на наступний рік 609,3 млн грн додаткової дотації на «здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я».

Йдеться про кошти, які спрямують на зарплати для технічних працівників. Сума на 10%, тобто на 60 млн грн, менша, аніж була у цьому році.

38% з неї буде спрямовано на обласний бюджет і утримання обласних комунальних закладів, решта, а це 377 млн грн, передбачена для районних бюджетів та бюджетів ОТГ.

Сьогодні бюджетна комісія обласної ради мала погодити розподіл дотації. Адже відповідно до змін у законодавстві додаткову дотацію сперш погоджує бюджетна комісія облради, а потім обласний департамент надсилає її для затвердження до Кабміну.

За словами заступниці директора обласного департаменту фінансів Ліліани Слігоцької, дотація між районами розподілена відповідно до кількох показників, зокрема індексу відносної податкоспроможності місцевих бюджетів та їхнього фінансового забезпечення, а також відповідно до мережі навчальних закладів.

За словами пані Слігоцької, 30% від дотації розподілено відповідно до чисельності населення у районах та ОТГ, 50% – залежно від кількості учнів, а 20% - пропорційно до обсягу затверджених видатків на оплату комунальних послуг закладів охорони здоров’я.

Обласний департамент фінансів передбачив, що Березнівський район отримає у 2019 році з дотації на зарплату технічним працівникам 36,2 млн грн, Володимирецький – 32,1 млн грн, Гощанський – 15,2 млн грн, Демидівський – 6,1 млн грн, Дубенський – 27,7 млн грн, Дубровицький – 23,6 млн грн, Зарічненський – 15,1 млн грн, Здолбунівський – 17,2 млн грн, Корецький – 15,6 млн грн, Костопільський – 24,3 млн грн, Млинівський – 16,7 млн грн, Острозький – 17,1 млн грн, Радивилівський – 16,4 млн грн, Рівненський – 41,3 млн грн, Рокитнівський – 32,3 млн грн, Сарненський – 42 млн грн.

Зазначимо, що у підрахунках вказані суми, які підуть на районні бюджети та ОТГ.
І хоча у загальному Сарненський район отримає більше за інші райони, депутатка Людмила Мариніна на комісії зазначила, що обласний департамент фінансів розподілив кошти між районами несправедливо, не врахувавши показник щодо кількості населення та кількості учнів.

- У Сарненському районі проживає 101 тис. людей, тут найбільша кількість учнів та навчальних закладів, порівняно з іншими районами, - зазначила пані Мариніна. – Чому ж тоді у деяких районах, де учнів значно менше, сума дотації майже більша?  Наприклад, Березнівському району, де 64 тис. населення, передбачено 36 млн грн., а Сарненському – 42 млн грн. Чому одні навчальні заклади мають відправляти технічний персонал у відпустку за свій рахунок, не виплачувати матеріальну допомогу й інші доплати, а в інших районах створено значно кращі умови?

Пані Мариніну підтримав і костопільський депутат Руслан Потапчук. За їхнім проханням бюджетна комісія наполягла, щоб обласний департамент фінансів ще раз взявся за перерозподілів коштів і змінив розрахунки до сесії облради 7 грудня.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також