Україна отримає вакцину від коронавірусу навесні, але її вистачить не на всіх

655 0

Ми у соцмережах:

Україна отримає вакцину від коронавірусу навесні, але її вистачить не на всіх

В рамках ініціативи COVAX Україна отримає весною вакцину від COVID-19. Її вистачить на імунізацію 20% населення.

Про це на зустрічі з Європейською бізнес асоціацією заявив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко, повідомляє Укрінформ.
«Сьогодні, наскільки мені відомо, 7 виробників вакцини розпочали третю стадію клінічних досліджень, і найближчим часом, до кінця цього року, будуть результати цих досліджень, на весну отримаємо засоби для імунопрофілактики. Україна приєдналася до глобальної ініціативи COVAX, було доручення Президента, він взяв під контроль забезпеченість України в першу чергу вакцинами проти COVID-19. Ми активно над цим працюємо, є обіцянка, що як мінімум на 20% населення вакцина прийде в рамках концерну COVAX», – повідомив Ляшко.

За його словами, Україна крім того веде перемовини з виробниками напряму з тим, щоб забезпечити додаткові поставки вакцини як в межах державних закупівель, так і для того, щоб населення, чи роботодавці могли купувати її самостійно. 

Нагадаємо, глава МОЗ Максим Степанов повідомив, що президент Зеленський доручив Міністерству зовнішніх справ та віце-прем’єру з європейської та євроатлантичної інтеграції терміново розпочати переговори щодо передзамовлення «антикоронної» вакцини виробництва компанії AstraZeneca.
Також, Франція, Німеччина, Нідерланди та Італія підписали договір на закупівлю близько 300 мільйонів доз вакцин проти коронавірусу. Партнером за контрактом є фармацевтична компанія AstraZeneca.
Країни ЄС закуплять вакцину  AZD1222, створену в Оксфордському університеті. Зараз вона проходить випробування. AstraZeneca стверджує, що такі ж угоди підписано з Британією та США.
Раніше Німеччина, Франція, Італія і Нідерланди створили альянс з метою прискорити виробництво вакцини від коронавірусу SARS-CoV-2 на європейській території. А Єврокомісія зібрала 9,5 млрд євро на розробку вакцини від коронавірусу. У ВООЗ очікують, що вакцина проти коронавірусу може бути створена до кінця 2020 року, а до літа 2021 вона буде доступна для імунізації людей.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також