Україна порушує домовленості з польськими прикордонниками

1543 0

Ми у соцмережах:

Україна порушує домовленості з польськими прикордонниками

На початку цього тижня, під час відвідин східного кордону Польщі групою послів країн Європейського Союзу, командувач Прикордонної служби Республіки Польща генерал Юзеф Клімович поскаржився, що найпроблемнішою для поляків є українсько-польська ділянка кордону.

Генерал Юзеф Клімович, говорячи про проблеми у співпраці з українськими колегами, мав на увазі в основному факти все частішої відмови українських прикордонників приймати від польської сторони затриманих нелегальних імігрантів, які потрапили до Польщі з України через так званий «зелений кордон». Між Польщею та Україною ще у 1993 році було підписано дві міжнародні угоди, які передбачають взаємне повернення нелегальних іммігрантів тій країні, з території якої вони прийшли. За словами речника Прикордонної служби РП полковника Ярослава Жуковича, з 1993 до 2000 року проблем у виконанні цих угод практично не було.

З’явилися такі проблеми в 2001-му, коли українські прикордонники 12 разів відмовились приймати загалом 130 нелегалів. Ця тенденція зросла у 2002 році — тепер уже відмови надійшли аж 21 раз і не прийнято 250 порушників кордону. Свою відмову українці пояснювали, на думку пана Жуковича, непереконливо. «Українська сторона не брала до уваги, відкидала як невірогідні або по-своєму інтерпретувала наявні докази факту нелегального перетину кордону та ставила під сумнів зізнання затриманих про місце, час та умови нелегального перетину кордону», — каже він. Ця ситуація стала темою кількох зустрічей українського та польського уповноважених із питань кордону.

Остання груднева зустріч нарешті принесла позитивний результат. Уже впродовж перших двох декад січня українські прикордонники прийняли від польської сторони дві численні групи нелегалів з Азії, які пробралися до Польщі з України. Однак як довго це поліпшення ситуації протримається, польські прикордонники не хочуть прогнозувати — щоб не наврочити...


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також