Для повного вигнання російських окупантів з української землі потрібно не менше двох років.
Такі думку висловив британський генерал Річард Берронс, повідомляє BBC.
- Навіть якщо українці до настання зими досягнуть великих успіхів на полі бою, цього не буде досить, щоби прогнати Росію з України. Тобто, нинішніх потужностей досить, щоб не програти, досить, щоб не погіршити ситуацію – але не досить, щоби перемогти.
На мою думку, це справа принаймні двох років – щоб дати Україні здатність перемогти Росію на полі бою і звільнити всю свою територію. Це дуже велике питання, і не варто забувати, що й Росія думає про те саме, але з точністю до навпаки. Чи не варто їй взяти паузу, щоб переозброїтися – і повернутися, щоб вдарити ще сильніше. Тож ця війна зараз вийшла на дуже важкий етап,- говорить Берронс.
Генерал окреслив три можливі сценарії завершення цієї війни.
Перший – це коли українці самі здадуться через зневіру в перемозі над росіянами.
Другий – коли Україна погодиться на перемир’я і дасть Росії час переозброїтись.
Перший та другий сценарій будуть жахливими для українського народу, бо призведуть до набагато більшої кількості жертв.
Третій сценарій – це Європа знімає із ЗСУ нереалістичні графіки. Тобто не вимагати від українських сил досягти швидкого результату на полі бою, погрожуючи припинити західну підтримку.
Тобто ЗСУ мають підтримувати постійний тиск на росіян на лінії фронту, продовжувати поволі виснажувати їх сили, навіть протягом зими. А тим часом необхідно буде розбудовувати військову міць України із західною підтримкою, щоб вона здобула переконливу перемогу на полі бою наступного року або через рік.
- Бо якщо наростити переважаючі потужності, розбудувати переважаючу силу, то перемога буде швидшою, а втрати – меншими, - ділиться генерал.
Виклик цього третього сценарію – в тому, що він вимагає, аби український народ був готовий до довгої і нелегкої війни.
І ще для цього потрібна стабільна підтримка Заходу.
Генерал Берронс каже, що це приблизно 100 млрд доларів на рік – «цілком посильна сума для західних економік».