Українська діаспора у США зібрала гроші для ЗСУ

365 0

Ми у соцмережах:

Українська діаспора у США зібрала гроші для ЗСУ

Випускниця Рівненського державного гуманітарного університету взяла участь у відзначенні Дня незалежності України в американському місті Омаха (штат Небраска). На святі були не лише представники української діаспори, а й американці, литовці, німці, бразилійці.

Випускниця Рівненського державного гуманітарного університету взяла участь у відзначенні Дня незалежності України в американському місті Омаха (штат Небраска). На святі були не лише представники української діаспори, а й американці, литовці, німці, бразилійці.

Усі вони вивчили вітання «Слава Україні!» і тепер знають, що на нього потрібно відповідати «Героям слава!». А ще за вечір учасники дійства зібрали понад 2000 доларів, які перекажуть на підтримку ЗСУ.

Юлія Шеймел живе в США вже понад 10 років. В Україну до рідних намагається приїжджати хоча б раз у рік-два. Але не цьогоріч… Завадила війна. Однак починаючи з 24 лютого, Юлія щотижня ходить на мирні пікети на підтримку України і постійно бере участь у благодійних акціях, у рамках яких збирають кошти на потреби нашої армії та мирних жителів.

Тим часом у вихідні в Омасі влаштували свято – відзначали День незалежності України. І воно відрізнялося від тих, що було в попередні роки.

«Українські американці давно відзначають День незалежності України. Насправді це щорічна традиція. Але зазвичай святкують невеликими групами, збираючись, наприклад, у парку. Але трагічні події на нашій Батьківщині нас усіх об’єднали. І визначили новий формат святкувань. Особисто я дізналася про багатьох українців, які живуть тут давно і які приїхали нещодавно. З деким познайомилася на пікетах, які в Омасі відбуваються щосуботи, з деким – під час фандрейзингових акцій», - розповідає Юлія.

Ідею влаштувати спільне святкування запропонувала представниця українсько-американської асоціації в Омасі. Юлію ж вона попросила підшукати приміщення. І з цим допомогли представники німецької діаспори.

«Насправді ця війна об’єднала не лише українців, які живуть у рідній країні і за кордоном, а й представників інших національностей, які хочуть нам допомогти і роблять це. Так, одним із учасників пікетів є Орест Лехновський, президент українсько-американської асоціації. Його батько, українець, а мати – німкеня. Тому він належить і до німецько-американської асоціації. Зрештою, саме вони і надали нам приміщення для святкування Дня незалежності України, - пояснює Юлія. - Загалом на вчорашніх урочистостях зібралися понад 150 гостей. Це були українці з Омахи та Лінкольна (столиці штату Небраска), а ще родини американців і тих, хто нас підтримує та бере участь у пікетах по суботах. Прийшли німці та литовці, в яких тут велика громада. Вони також підтримують Україну і вже переказали на підтримку ЗСУ чимало коштів. У суботу на наш пікет приїхали декілька людей із Бразилії, ми запросили на свято і їх. Також завітала і родина із Казахстану. Загалом це святкування стало дуже затишним і душевним. А до його організації долучилися вихідці з міст Дорогобич, Кривий Ріг, Дніпро, Харків».

Від іноземців лунали українські гасла, була національна символіка, дітям роздавали синьо-жовті прапорці та наліпки. Одна з гостей свята, представниця німецької діаспори, виготовила значки з тризубом і написом англійськими літерами «Slava Ukraini». А ще для присутніх транслювали концерт до Дня незалежності України та ролики про наші міста, серед яких і Київ, і Одеса, І Харків, і Львів, і Маріуполь.

«Гостей пригощали українськими стравами і всі були дуже задоволені. Тут проявилася і українська гостинність і кулінарні таланти наших господинь. Приємно було бачити нових людей, які нещодавно приїхали в США. Також участь у заході взяли представники організацій, які працюють в Омасі і надають допомогу нашим біженцям щодо житла, документів, роботи, вивченням мови, - розповідає Юлія Шеймел. – А взагалі відвідувачі свята багато дякували. Дуже тішить, коли в людей виникає бажання допомагати іншим. Чудово, що ми гуртуємося і знаходимо підтримку, навіть будучи далеко від Батьківщини». 

Про це повідомила Рівненська ОВА.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також