Уляна Супрун, антирекорд і українська мова

1697 0

Ми у соцмережах:

Уляна Супрун, антирекорд і українська мова

Колишня в. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун у Фейсбуку поділилася своїми думками з приводу вживання слова «антирекорд» в контексті коронавірусу.

 

    Зокрема, вона пише:

«Зараз в Україні фіксують зростання кількості випадків COVID-19. Сьогодні, як і в дні, коли це траплялося, на всіх офіційних каналах МОЗ України з’являються повідомлення та зображення — “новий АНТИРЕКОРД!”. Це слово регулярно звучить від міністра Максима Степанова, головного санітарного лікаря Віктора Ляшка, його використовують більшість медіа в заголовках та безпосередньо в матеріалах.

 …Вживання слова “антирекорд” позбавлене глузду. Префікс “анти” — означає протилежний чи ворожий до чогось. “Рекорд” — найвище досягнення, здобуте у чомусь, або найвищий ступінь вияву чогось. Неможливо бути проти рекорду, це неправильне вживання префікса, в результаті якого виходить нісенітниця і слово, яке не має жодної логіки. Навіщо додавати до слова “анти”, якщо найвище значення — це і є рекорд?

 … Звісно, тут не обійшлося також без українських медіа і новинних сайтів, які мають англомовні версії. Лише на них ви знайдете вживання “anti-record”, коли йдеться про рекордну кількість зафіксованих випадків COVID-19.

 Ще одне слово, яке полюбилося, деяким журналістам та аналітикам — “антирейтинг”. Його ви також не знайдете в словнику української мови. Можна мати високий чи низький рейтинг, жодного іншого значення та приставки не існує.

Правильне вживання префікса “анти” може бути в словах антикорупційний (що означає бути проти корупції чи боротися проти неї), антифейк (спростування брехні, проти брехні), чи навіть “Антимайдан” (зібрання, які проходили проти Майдану). Є безліч медичних термінів, які мають префікс “анти” у значенні дії проти чогось — антисептик, антитіла, антигени.

… Сподіваюся, Міністерство охорони здоров’я зверне на це увагу і нарешті не лякатиме українців своїми рекордами з вживання слова “антирекорд”. А медіа та журналісти не будуть сприймати будь-які слова від державних органів як правило та перевірятимуть їхнє значення».

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також