Унікальна лабораторія в лікарні Рівного безкоштовно робитиме сотні тестів на «ковід»

1373 0

Ми у соцмережах:

Унікальна лабораторія в лікарні Рівного безкоштовно робитиме сотні тестів на «ковід»

В центральній міській лікарні Рівного встановили обладнання для ПЛР-діагностики. Уряд виділив на це області понад 10 млн грн.

За словами завідувачки відділення клініко-діагностичної лабораторії  Галини Луцик, апарат допоможе одночасно обробляти близько сотні тестів. Тому це значно пришвидшить роботу з хворими на «ковід».

Як зазначає головний лікар Євген Кучерук, обладнання може застосовувати не тільки у боротьбі з «ковідом», а й в інших напрямках.


- Дане обладнання буде застосовуватись постійно.  Окрім допомоги в боротьбі з COVID-19, це обладнання може використовуватись при різних вірусних інфекціях та навіть у трансплантології. Лікування хворих на «ковід» буде безкоштовним, оскільки нам планують встановити розхідники. Таким чином, ми зможемо робити всю діагностику безкоштовною.

 Також, за словами головного лікаря, тепер оперативність у допомозі хворим  у рази підвищиться. Адже раніше тести відправляли до центру, де результатів лікарям доводилось чекати по декілька днів.


Як розповів голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, все необхідне обладнання для діагностики було придбано за кошти з державного бюджету:


- Це цільова субвенція на область – 10 мільйонів 400 тисяч, за які закупили лабораторне обладнання для 8 закладів області. Це місто Вараш, Сарни, Костопіль, обласна лікарня, міська лікарня Рівного, Дубно і Радивилів.

Наразі лікарі, котрі будуть працювати з даним обладнанням, проходять навчання. Запустити лабораторію планують з 1 березня.

Яна МЕЛЬНИЧЕНКО


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також