Узявся за молоток в неділю у Рівному — плати штраф

12593 0

Ми у соцмережах:

Ілюстрація з архіву

Рівненський депутат Роман Денисюк планує додати роботи муніципальній варті. А заодно поповнити міський бюджет за рахунок галасливих сусідів, недобросовісних забудовників та любителів феєрверків. Для цього пропонує розробити для міста «правила тиші». Конкретних пропозицій в проєкті рішення поки немає, але згодом їх обіцяють напрацювати і винести на сесію міськради. Пересічні мешканці, мабуть, і самі будуть не проти — кому ж сподобається прокидатися суботнього ранку від гучної роботи сусідського дриля? Тим більше, що дочекатися приїзду поліції в такій ситуації непросто, а тут сусіда запросто можна буде «провчити гривнею». А от із будівництвом «висоток» і розкішними салютами буде складніше, бо ж якраз за ними часто стоять заможні та впливові рівняни.

Віктор Максимчук, помічник міського депутата Романа Денисюка:

— Є необхідність розробити правила тиші на території громади. На даний час таких правил немає, а вони будуть розповсюджуватися на всіх громадян і мешканців Рівного. Ці правила будуть містити три основних пункти. Найперше, дотримання (правил тиші. — РВ) фізичними особами, зокрема, у своїх житлових будинках і в місцях загального користування. Також дотримання суб’єктами господарювання, в тому числі — забудовниками, будівельними компаніями. Якщо коротко, це заборона будівництва у вихідні дні, у святкові дні, в нічний час. Третій пункт — правила використання феєрверків. Відповідальність передбачена Кодексом України про адміністративні правопорушення, є повноваження у правоохоронних органів притягувати до відповідальності. Є в планах надати такі повноваження муніципальній варті — адже це дрібні порушення, щоб не нагромаджувати роботи поліції. Зокрема, виїзд на місце за заявою конкретних громадян.

Чому такий проєкт подаємо? Бо були неодноразові звернення громадян, що відбувається будівництво о десятій вечора, були скарги — що їм робити? Викликають поліцію, а та приїхала і склала акт... Тобто є недостатнє нормативне регулювання даного питання.

Цікаво, що 2008-го тодішній секретар міськради Юрій Торгун теж намагався боротися з гучними феєрверками. Навіть пропонував писати листи з попередженнями про відповідальність фірмам, які торгують піротехнікою. Та зрештою члени міськвиконкому тоді вирішили, що нехай з цією проблемою розбираються правоохоронці — як з тими, хто продає салюти, так і з тими, хто недоречно і невчасно їх використовує.

Олена РАКС.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також