В органному залі у Рівному покажуть незвичну виставку-комікс

412 0

Ми у соцмережах:

В органному залі у Рівному покажуть незвичну виставку-комікс

Вона розкаже, як рятували музейну колекцію після початку повномасштабної війни.

 Про це розповіли у Рівненській обласній філармонії:

- 1 червня 2024 о 17:30 запрошуємо на відкриття виставки «Щоденник війни. Марісель і Панна Котта рятують культурну спадщину». Це незвичайна виставка-комікс на підтримку музеїв та об'єктів культурної спадщини.

Через музейний продукт — графічну новелу (комікс), створений Одеським муніципальним музеєм особистих колекцій ім. Блещунова (Дім Блещунова), ми дізнаємося про реальні події — порятунок колекції Музею після повномасштабного вторгнення. Це досвід одеських музейників під час воєнного стану в лютому-червні 2022.
 
Мета проєкту — привернути увагу до порятунку культурної спадщини країни, розповісти світовій громадській спільноті не лише про реальні загрози у зв’язку з воєнними діями, а й про свідоме нищення росією об’єктів культури в Україні і, зокрема, в Одесі.
 
 Хто ж такі Марісель і Панна Котта? Чи є в них реальні прототипи? Про це ви дізнаєтесь, побувавши на відкритті виставки. Під час події відбудеться зустріч із Марією Апрятовою — співавторкою та ілюстраторкою коміксу. Марія є завідувачкою відділу виставок Дому Блещунова. А розробила концепцію, ідею, сценарій графічної новели Олена Ілясова — головний зберігач музейної колекції та в.о. директора музею.
 
Зазначимо, що у червні 2023 комікс румунською вже був представлений в музеї історії міста Кишинів, де відбулася виставка у межах Днів культури України в Молдові. Комікс також показали і в шведському місті Мальме. В Україні комікс представили в Одесі, Львові, Ізмаїлі,Чигирині та Києві, а наразі покажемо і у Рівному.
 
Відвідати виставку можна з 1 по 20 червня у Органному залі (Мистецький цоколь, вул. Соборна, 137)
 
Щодня з 10.00 по 17.00.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також