В Острозі придбали соціального коня

1571 0

Ми у соцмережах:

В Острозі придбали соціального коня

На Рівненщині розпочали прийом проєктів обласного конкурсу розвитку громад-2020. В управлінні інноваційно-інвестиційної політики закликають авторів проєктів до креативності. Одним з креативних проєктів, реалізованих в області цьогоріч, каже начальниця управління Ірина Гусарова, стало придбання коня. Його за грантові кошти придбав Острозький центр соціальної допомоги.

Для чого острожанам кінь, дізнавалися журналісти Суспільного.
Ця пара коней допомагає по господарству літнім острожанам. Темніший – кінь Орлик. Його місцевий територіальний центр соцобслуговування купив за гроші отримані на обласному конкурсі проєктів розвитку громад. На відміну від кобили Кармеліти, Орлик спокійний та робить усе, про що його просять – каже соцробітник Олександр Гарбузюк.
Олександр Гарбузюк, соціальний робітник:
– Кінь любить, як завжди коняка любить: овес любить, бурячка даю йому зараз кожен день. Годують їх на роботі, не ображають. Працюють кожен день, спортсмени місцеві.
– Найбільше роботи в який сезон? (запитує журналіст)
– Оце зараз осінь-весна. Якраз. А зимою вони в нас відпочивають, не виїжджаємо, слизько.
Пан Олександр несе коням заготовлене сіно.
Живуть вони у центрі міста – на території терцентру. Раніше заклад не міг допомогти усім своїм подопічним, пояснює його керівниця Олена Грищук. Орлик з реманентом обійшовся у 54 тисячі гривень. 36 отримали з фонду конкурсу, решту – доклала міськрада. Отримані від людей гроші йдуть на утримання та годівлю коней.
Олена Грищук, директорка Острозького терцентру соціальної допомоги:
– Звичайно, це було спочатку всім смішно, люди цікавилися, питали, чому коня? Поясню, чому. Місто наше маленьке, ми облуговуємо 1700 людей в територіальному центрі. Кожен має присадибну діляночку. Щоб обробити, допомогти, виграли проект. Воза, плуг, косилку і все решта, що треба для коня. Кожного року – це 500 осіб, це садіння картоплі, виорювання, підгортання, перевезення гужовим транспортом.
Пані Олена додає: у порівнянні з трактором коні обходяться дешевше. На відео їх саме розпрягають та ставлять до плуга. Сьогодні це вже третій город для Орлика та Кармеліти.
Креативність ідеї свого часу вразила експертів та членів конкурсної ради, пригадує представниця обласного департамента економрозвитку Ірина Гусарова. Так проєкт опинився серед переможців.
Ірина Гусарова, начальниця управління інноваційно-інвестиційної політики: 
– Це, мабуть, найцікавіший і найнеординарніший проєкт за всю історію конкурсу. Цікава ідея, проста у викладці, але креативна у підході. Скажімо так, в громади з’явився новий вид адресної допомоги малозабезпечненим верствам населення. Ми його ставимо у приклад і хочемо висвитліти, бо ті ідеї по заміні вікон, дверей, ті ж дитячі майданчики, вони вже трохи застарілі.
З цього тижня організатори конкурсу розпочали конкурсний набір нових ідей. Він триватиме до 30 січня 2020-го.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також