В училищі у Рівному — і готель, і ресторан

2282 0

Ми у соцмережах:

Поки що в училищі є не ресторан, а кухня, на якій, зокрема, нещодавно провели майстер-клас для школярів з виготовлення піци

Створення готельно-ресторанного комплексу при одному з училищ у Рівному передбачено в програмі розвитку освіти на наступні три роки, яку підготувало обласне управління освіти. Загалом в програмі йдеться про витрати на 460,5 млн грн., більшість з яких мала би піти на заклади професійно-технічної освіти.

Програма ще не затверджена, облрада її розглядатиме на сесії наприкінці листопада. І, найпевніше, таки підтримає, проте кошти на її реалізацію традиційно виділять лише частково.

Найбільша увага у програмі спрямована на спеціалізовані школи, які є у підпорядкуванні обласної ради, та професійно-технічні заклади, які кілька років тому перейшли на фінансування місцевих бюджетів. Окрім ремонтів, утеплення та закупівлі обладнання, управління освіти пропонує у програмі виділити 150 млн грн на створення центрів професійної досконалості, 45 млн грн — на створення навчально-практичних центрів за галузевим спрямуванням, а ще 25 млн грн — на відкриття на базі Рівненського вищого професійного училища ресторанного сервісу та торгівлі, що на вулиці Данила Галицького у Рівному, готельно-ресторанного комплексу. На реалізацію останньої ідеї вже цього року, відповідно до програми, з обласного бюджету мали б виділити 5 млн грн.

— На базі училища ресторанного сервісу та торгівлі хочемо створити таку практичну лабораторію, де діти могли б відпрацьовувати отримані під час навчання навички, у той же час, щоб можна було надавати послуги і заробляти на них гроші, — розповідає начальник обласного управління освіти та науки Григорій Таргонський. — Подібний проект вже працює у Львові, я сам у 2012 році зупинявся у готелі, створеному при тамтешньому професійно-технічному закладі. А на базі рівненського училища вже є дуже хороша кухонна база для створення ресторану. У готель, правда, доведеться вкласти більше коштів, щоб відремонтувати приміщення. Але чи виділять такі кошти, зараз важко спрогнозувати. Ми декларуємо, що ідеально було б отримати всі кошти з обласного бюджету, проте якщо програму затвердять, будемо шукати й інші джерела фінансування, зокрема, спонсорів.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також