В Україні половина багатоповерхівок, які зводять — проблемні

1470 0

Ми у соцмережах:

В Україні половина багатоповерхівок, які зводять — проблемні

Найбільше проблемних новобудов в Одесі та Києві. А загалом йдеться про понад 550 будівництв. Найменше проблемних - у Харкові та Дніпрі, свідчать результати дослідження Українського клубу нерухомості.

 

Експерти називають три види ризикового будівництва. Перший: багатоповерхівки, які будують у небезпечних зонах з неякісних матеріалів. Другий: забудовники зводять житло і паралельно готують документи. Третій: житло будують за рахунок грошей інвесторів, однак людина, яка вкладає гроші у будівництво, не купує квартиру, а отримує тільки право вимоги на неї. Про це розповів Gazeta.ua Анатолій Топал, віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю.

За його словами, найменш ризикове будівництво, коли забудовник має як мінімум 50% коштів. Або веде продажі з Фондом фінансування будівництва. Людям гарантують повернути вкладені гроші. Однак тоді вартість квадратного метра зростає.

"Щоб зменшити кількість ризикового будівництва, треба вносити зміни у законодавство. Нехай забудовник будує, але не продає житло поки не покаже документи про прозоре будівництво, надасть перелік квартир. У деяких країнах держава вилучає будівництво без будь-якої компенсації, якщо забудовник більше як півроку не виконує свої зобов'язання", - пояснює експерт.

Щоб зменшити кількість довгобудів, депутати пропонують заборонити продаж квартир до завершення їх реєстрації у спеціальному реєстрі. Хочуть створити умови, коли забудовнику буде не вигідно працювати без документів. Також спростити процедуру банкрутства забудовника. Тоді люди зможуть за свій рахунок добудовувати будинок. Відповідний законопроект у Верховній Раді представлять у січні 2020-го.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також