В Україні стали жорсткішими вимоги щодо будівництва та ремонту доріг

1285 0

Ми у соцмережах:

Фото - Сегодня

Під час будівництва чи ремонту доріг першої категорії в Україні тепер обов'язкове використання перевантажувачів.

Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Faсebook, пише «Економічна правда».

Використання перевантажувачів буде обов'язковим при будівництві, реконструкції і капремонті міжнародних доріг першої категорії, проте їх застосування доцільно і на інших дорогах, йдеться у повідомленні посадовця.

Зміни, розроблені держпідприємством "ДерждорНДІ", внесені в ДБН В.2.3-4-2015 "Автомобільні дороги. Частина I. Проектування. Частина II. Будівництво". Вони вже затверджені і незабаром будуть опубліковані.

"Сегрегація у дорожньому будівництві - дуже негативне явище, яке знижує якість наших доріг. Це коли при неправильному укладанні асфальтобетонного покриття його частинки розподіляються нерівномірно, порушуються пропорції каменю, бітуму і повітря. Це може скоротити строк служби такого покриття до 50%, стати причиною появи тріщин, вибоїн та викришування", - зазначив заступник міністра.

"Ми прописали у ДБН використання спеціальних перевантажувачів при укладанні доріг. Вони забезпечать додаткове перемішування АБС-суміші перед укладанням. Це вирівняє її температуру і склад, підвищить щільність та рівність покриття", - додав Парцхаладзе.

За словами чиновника, використання перевантажувачів дозволить збільшити термін служби покриття, скоротити появу вибоїн і тріщин і поліпшити якість доріг в цілому на 30%.

 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також