В Україні заборонять використання пластикових пакетів

402 0

Ми у соцмережах:

В Україні заборонять використання пластикових пакетів

Заборона на пластикові пакети запрацює через шість місяців після того, як закон буде офіційно опублікований.

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та у цілому законопроєкт, яким забороняється розповсюдження в об’єктах роздрібної торгівлі, громадського харчування та надання послуг надтонких і тонких, а також оксорозкладних пластикових пакетів.

Закон спрямований на зменшення обсягу використання в Україні пластикових пакетів, обмеження їхнього розповсюдження з метою поліпшення стану довкілля.

Ця заборона не поширюється на біорозкладні пластикові пакети, а до 2023 року також і на надтонкі пластикові пакети товщиною до 15 мікрон, що призначені для пакування свіжої риби, м’яса, сипучих продуктів, льоду.

Після завершення перехідного періоду (9 місяців) заборонені пакети не можна буде розповсюджувати, вони підлягатимуть утилізації. За безплатне розповсюдження пакетів передбачено штраф від 1700 до 3400 грн, за повторне порушення – від 3400 до 8500 грн. 

Якщо ж суб'єкт порушить заборону на розповсюдження пакетів, сплатить штраф від 8500 до 17000 грн вперше, а за повторне порушення – від 17000 до 34000 грн.

Протягом адаптаційного періоду мають з’явитися альтернативи: паперові пакети, торбинки багаторазового використання та ін. 


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також