В університеті на Рівненщині відкриють виставку фотографів з 29 країн світу

1177 0

Ми у соцмережах:

В університеті на Рівненщині відкриють виставку  фотографів з 29 країн світу

Напередодні Дня журналіста, п’ятого червня, у Національному університеті «Острозька академія» у галереї наукової бібліотеки відбудеться презентація виставки п’ятого Міжнародного конкурсу репортерської фотографії LifePressFoto 2019. Цьогоріч члени журі з України, Чехії та Словаччини розглянули понад 3,6 тис. фото учасників з 29 країн світу.

Член журі, рівненський фотохудожник Олександр Харват розповів:

Фото учасники надсилали на спеціально створений ресурс, де під час перегляду та оцінки фото ми не мали можливості побачити автора світлини. Авторів деяких робіт ми впізнавали за так званим почерком, але таких робіт мало. Роботи ми оцінювали лише з професійної точки зору, наше ставлення до учасників конкурсу не могло вплинути на оцінку. Ми присудили 83 нагороди – це золоті, срібні, бронзові медалі, дипломи конкурсу LifePressFoto-2019 та Національної спілки фотохудожників України.

Серед нагороджених – учасники з України, Литви, Іспанії, Польщі, Словаччини, Великобританії, Шрі-Ланки, Бахрейну, Індії, Росії, Білорусі та В’єтнаму. Найкращим автором LifePressFoto-2019 уже втретє став фоторепортер з Іспанії Антоніо Арагон Ренунціо. Олександр Харват також відзначив рівненського фотографа Олексія Потянка, який отримав бронзову нагороду за фотосерію «На відкритті спортивного майданчику в Рівному». Загалом на виставці буде представлено 50 найкращих робіт фотохудожників України та світу.

Крім того, мистецтвознавець Микола Бендюк розповів, що нині триває проект «Ренесанс образів». Його організовують за сприяння Українського культурного фонду також в НаУ «Острозька академія». І невдовзі відбудеться презентація цього проекту.

Ми запланували створити та презентувати проект «Ренесанс образів». Оскільки у музеях Рівненщини є багато старих портретів, ми подумали, що серед рівнян є ті, які ззовні схожі на тих, що зображені на портретах 16-17 ст. Такою виставкою ми хочемо показати, що людина завжди була однаковою. Відтворенням образу займається рівненський фотохудожник Олександр Харват. До кінця червня ми плануємо закінчити етап фотографування та будемо працювати над організацією виставки, – розповів Микола Бендюк.

фото із проекту

Організатори проекту наголосили, що схожих людей мало. Поки є фото лише трьох рівнян, образи яких вдалося відтворити:

Тому якщо у музеях Рівненщини ви побачите портрет, на якому людина схожа на вас, то будемо раді бачити у проекті, - зазначив Микола Бендюк. 

фото із проекту

фото із проекту


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також