Великим Рівне не стане. А більшим?

2241 0

Ми у соцмережах:

Селищний голова Квасилова Степан Горбатюк під час зустрічі з консультантами регіонального відділення Асоціації міст України

За три роки Рівне не змогло домовитися з жодною із сусідніх сільських рад про створення об’єднаної територіальної громади. А тому має всі шанси залишитися ще на роки «затиснутим» у нинішніх межах. А отже — без запасів вільної землі та можливості інтенсивнішого розвитку. Єдиною надією для обласного центру стати якщо не великим, то хоча б більшим залишається об’єднання з Квасилівською селищною радою, яка також досі не вирішила, з ким хоче бути.

Восени міська влада Рівного вела активні переговори із Городищем, частина мешканців якого виступила за об’єднання з Рівним. Проте сільські депутати та голова Городищенської сільради вирішили інакше — і підготували пакет документів на об’єднання з сусідньою Білокриницькою сільрадою. Документи про створення Білокриницької ОТГ вже затвердила ОДА, і на весну, якщо ЦВК погодить, у цій громаді, а отже, і в Городищі, будуть вибори, і Рівне свою можливість розширити східні межі міста втратить.

Залишиться лише Квасилівська селищна рада на півдні, яка мала усі шанси на початку реформи стати центром власної ОТГ, проте так і не виявила ініціативи щодо об’єднання. Офіс реформ на Рівненщині, який займається питаннями децентралізації, днями повідомив, що Квасилів готується до об’єднання з Рівним. І хоча селищний голова у той же день заперечив цю заяву (мовляв, з нового року тільки вирішуватимуть, з ким Квасилову буде краще — з Рівним, Здолбуновом, Корнинською ОТГ, Великоомелянською чи, що найменш ймовірно, самому), експерти схильні до думки, що селище все ж опиниться у складі Рівненської громади.

Руслан Сивий, директор Рівненського центру розвитку місцевого самоврядування:

— У Квасилова є багато варіантів приєднання, це питання розглядатимемо на наступному засіданні обласної робочої групи. По-хорошому, Квасилів мав би провести опитування жителів, ухвалити рішення селищної ради про приєднання до тієї чи іншої громади. Але Квасилів нічого не робить навіть для того, щоб хоча б думку населення з’ясувати. Зате є запрошення Рівненської міської ради до Квасилова про об’єднання, то поки ми на нього й орієнтуємося.

Квасилову не пощастило з керівництвом. У нас є багато таких інертних: і Оженин, і Великі Межирічі, і Березне, і Зарічне. Але там хоча б впевнені, що вони будуть центрами громад. А Квасилів вже центром не стане. Втім, це вина не лише керівництва селищної ради чи депутатів, а й активістів та жителів — інертне населення, інертне й керівництво.

Ще у січні та лютому ідеї громад щодо добровільного об’єднання, за словами пана Сивого, будуть враховуватися. Особливо вітатиметься приєднання до вже утворених ОТГ. Проте опісля розпочнеться процес «примусового» об’єднання — до планових виборів у жовтні. Квасилів, найімовірніше, так і об’єднають — примусово, але з ким — ще вирішуватимуть посадовці, депутати та активісти обласної робочої групи.

До слова, наразі на Рівненщині ще три громади очікують, чи ЦВК дозволить їм об’єднатися раніше і провести вибори навесні: це Зорянська та Білокриницька ОТГ у Рівненському районі, а також невелика Мощаницька в Острозькому районі. Остаточного рішення, чи будуть там вибори у квітні-травні, чи ні, поки нема.

Алла САДОВНИК.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також