Вербна неділя у Рівному (ФОТО)

7298 0

Ми у соцмережах:

Вербна неділя у Рівному (ФОТО)

У Рівному християни західного обряду відсвяткували Вербну неділю.

У зв’язку з пандемією святкове богослужіння католицька громада провела на відкритому повітрі. Про це повідомляє римо-католицька парафія ссв. Петра і Павла та Божого Милосердя, Рівне.

Цього року Великдень у католиків припадає на 4 квітня, майже на місяць раніше православної Пасхи, яку в цьому році відзначатимуть 2 травня.

Різниця дат пояснюється різними календарями, якими користуються православні християни і католики. Справа в тому, що в 325 році на Вселенському Соборі було вирішено святкувати Пасху в першу неділю після весняного повного місяця, але не раніше весняного дня рівнодення — 21 березня.

У 16 столітті католицька церква перейшла на новий григоріанський календар, а православна відмовилася від реформи і продовжила жити за юліанським календарем. Тому дату Великодня католики визначають за григоріанським календарем, а православні — за юліанським.

Григоріанський календар був розроблений через недосконалість календаря, розробленого ще за часів Юлія Цезаря. Юліанський календар відстає від астрономічного на 13 днів.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також