«Верес» прийшов по гроші

1425 1

Ми у соцмережах:

Вболівальники «Вереса» на сесії

Близько двадцяти футбольних вболівальників приходили на сесію міськради Рівного: у «Вереса» закінчуються гроші, а без фінансування гри не буде. Оскільки спонсорські кошти уже витратили, то керівництво футбольного клубу вирішило, що врятувати їх має саме міський бюджет. І час був підібраний відповідний. Адже рівненські депутати готувалися розділити вільних 20 мільйонів гривень.

На сесії генеральна директорка «Вереса» Ірини Теслюк заявила, що клуб тоне в боргах, потрібно близько 3 мільйонів гривень, щоб завершити сезон в Другій лізі чемпіонату України. А рівненський уболівальник Валентин Ляхов запевнив, що є дуже велика імовірність, що в наступному сезоні «Верес» гратиме у Першій лізі, а там і до Прем’єр-ліги недалеко. Для більшої переконливості група підтримки мала вбрання традиційних «червоно-чорних» кольорів клубу та нашвидкуруч зроблений банер «Не вбивайте мрію!». Але це не справило враження на міських обранців — 20 мільйонів розподілили на потреби Рівного, а допомогу футбольному клубу пообіцяли лише після детального аналізу бюджету самого «Вересу».

Олексій Кривошеєв, віце-президент, керівник інформаційної служби НК «Верес»:

На сьогодні «Верес» залишається чи не єдиним спортивним клубом, який не отримав фінансування з міського чи обласного бюджету. Команда виступає в Другій лізі чемпіонату України з футболу винятково за гроші спонсорів клубу та за зароблені кошти з продажу атрибутики та квитків на домашні матчі. Основними спонсорами «Вереса» є компанія «Укртепло», «Семікс-бетон», «Autoplus», магазин «IOljka» та «Фаворит спорт». За кошти цих спонсорів утримується команда, тренерський штаб, фінансуються організація матчів та телевізійні трансляції.

Раніше між клубом, генеральним спонсором та міським головою Рівного був підписаний меморандум про створення публічного акціонерного товариства. Згідно з яким місто, спонсори та члени клубу отримають акції та стануть повноправними власниками клубу. А відтак, братимуть участь у фінансуванні команди. Наразі «Верес» фінансується лише за гроші спонсорів і без фінансової участі міського бюджету.

Іван Надєїн, президент НК «Верес», власник компанії «Укртепло»:

Наразі триває процес створення Публічного акціонерного товариства «Народний клуб «Верес». Виявилось, що ми перші в Україні, хто створює публічне акціонерне товариство «з нуля», і виявилось, що не всі юридичні механізми відпрацьовані відповідними державними органами. Сподіваємось, що міська влада виконає свої зобов’язання щодо фінансової участі у формуванні бюджету клубу. Бо зараз фактично 90% всього фінансування — це мої кошти та кошти компанії «Укртепло». Ні міська влада, ні частина місцевих спонсорів, на яких ми розраховували, ще не підтримали команду. Ми сподіваємось за рахунок емісії акцій створити прозору основу для фінансування команди на 3-5 років, щоб будувати клуб на довгострокову перспективу.

Віталій Павелків, голова постійної депутатської комісії, яка опікується спортом:

Футбол, безумовно, потрібно розвивати. Однак потрібно детально вивчити бюджет самого клубу. Нас цікавить, з яких саме джерел «Верес» одержує фінансування. Оскільки футбольний клуб виступає у Млинові, то допомогу має надати ще й обласна рада. Розмір фінансування з міського бюджету має бути пропорційний до інших джерел надходження. Не можна так просто прийти і сказати, що нам потрібно кілька мільйонів. Цю суму потрібно обґрунтувати.

Сергій Васильчук, член бюджетної комісії міськради:

— Прохання ми почули, але депутати не почули стратегію розвитку клубу. Нам потрібно розуміти, які у них плани. Якщо планують виступати у Першій лізі, то той стадіон, що в Млинові, може не підійти. Рівненський стадіон «Авангард» буде на реконструкції ще мінімум 2 роки. Тоді «Верес» буде змушений поїхати в іншу область. Усі пам’ятають, як попередній склад «Вересу» поїхав виступати у Львів, а потім ми втратили команду, бо її перейменували на ФК «Львів». Рівне із цього вигоди точно не отримало. Для нас головне, щоб саме в нашому обласному центрі, а не в Млинові чи у Львові, розвивався футбол. Хочемо, щоб саме наші діти мали можливість займатися футболом. Просто зрозумійте ситуацію: Рівне цього року виділило на всі спортивні клуби близько 4,5 мільйона гривень. У їх числі є й баскетбольний клуб «Рівне». І тут приходять представники «Вересу», і кажуть, що їм треба кілька мільйонів. Якщо я не побачу стратегію розвитку клубу та чітких гарантій, то голосувати за виділення коштів не буду.

Володимир Хомко, міський голова:

— «Верес» однозначно потрібно підтримувати. Адже місто будує стадіон, і буде дуже прикро, коли не буде кому на ньому грати. Думаю, для футбольного клубу реально виділити близько 2 мільйонів гривень. Є можливість зняти ці гроші з інших об’єктів. Однак є нюанс: депутати пам’ятають попередню історію, і вона не дуже хороша.

Богдан СЛОНЕЦЬ.


ПОВІДОМЛЯЙТЕ СВОЇ НОВИНИ В РЕДАКЦІЮ "РІВНЕ ВЕЧІРНЄ": Тел./Viber/Telegram: +380673625686

Читайте також