Касаційний господарський суд Верховного Суду вчора, 28 листопада, став на сторону акціонерів «Рівненського радіотехнічного заводу» та скасував рішення зборів заводу за 2011 рік, що дозволить повернути у власність держави продані корпуси.
Нагадаємо, що акції Рівненського радіотехнічного заводу через суди повернули у власність держави ще у 2015 році. Проте, фактично, завод було повернуто на папері. З майна колись потужного підприємства практично нічого не лишилося – свого часу було продано як станки, так і корпуси заводу.
Колишні працівники радіозаводу, які створили ініціативну групу і вже кілька років активно вимагають у влади відновити радіозавод, взялися за повернення у власність ПАТ принаймні відчужених корпусів.
Для цього акціонери подали до суду з вимогою скасувати рішення зборів акціонерів заводу за квітень 2011 року, коли ухвалили продати корпуси підприємства, зокрема, і ті, де сьогодні екс-директора та екс-інвестор заводу Юрій Бойко утримує тибетських мастифів.
Суди тривали кілька років, проте вчора, 28 листопада, у справі Касаційний господарський суд Верховного Суду поставив крапку – він підтримав рішення Господарського суду Рівненської області: рішення зборів було скасовано, що дасть підставу повернути у власність радіозаводу продані корпуси.
Нагадаємо, що державні акції радіозаводу у 2007 році купила фірма «Енергоінвест» за 25 млн грн, зобов’язавшись розвивати підприємство. Натомість, уже за кілька років майно заводу почали продавати, а сам завод збанкрутував.
Корпуси заводу, до слова, продали товариству «Інтерекопласт», яке офіційно було співзасновником самого «Енергоінвесту».
У Рівненському міському суді продовжують розглядати кримінальну справу щодо доведення рівненського радіозаводу до банкрутства. Звинувачення правоохоронці висунули Юрію Бойку, який (як інвестор) керував заводом, коли той збанкрутував.